+38/050/370-3627
+38/067/502-3306
+38/044/257-2444
Новости

Windows 2000 була представлена ​​22 роки тому

windows 2000 був представлений 22 роки тому

22 роки тому корпорація Microsoft офіційно представила Windows 2000 - революційну на той момент версію своєї операційної системи. Ті, хто зловив ті часи, прекрасно пам'ятають, з яким інтересом користувачі сприйняли появу нової ОС. Що послужило причиною такого інтересу? Давайте згадаємо.

На рубежі століть Microsoft розробила і просувала дві паралельні лінії операційних систем. Сімейство NT в умовах останньої на той момент 4-ї версії було орієнтоване на сервери і робочі станції. Ця система, яка відрізнялася високою надійністю, але в той же час - вимоглива до апаратної конфігурації ПК, використовувалася в основному в бізнес-сфері. Для «домашнього використання» призначалося сімейство Win9X, представлене Windows 98 - вдосконалена і доведена до розуму версія Windows 95, нестабільність і баггія якої стали воістину легендарними. Оскільки архітектура двох сімейств відрізнялася, деякі програми, більшість з яких були іграми, відчували проблеми сумісності (зазвичай через обмежену підтримку DirectX в NT 4.0). Також були питання щодо сумісності ряду драйверів.

Застарілий «квартет» очікувалося замінити на NT 5.0, в той час як для «домашніх» користувачів у вересні 2000 року була представлена оновлена Windows 98 з «рестайлінгом» і «фейсліфтінгом», яка отримала позначення Windows Millennium Edition (Windows ME). Більш того, ще в 1998 році розробники оголосили про відмову від подальшого розвитку лінійки 9х, але відразу ж випустили на ринок Windows 98SE. І замість довгоочікуваної 5-ї версії NT 17 лютого 2000 року Microsoft почала продавати Windows 2000, що справило справжній фурор серед користувачів.

І мова йшла не тільки про «ребрендинг»: нова версія ОС зламала традиційне уявлення про сімейство NT як операційні системи, призначені виключно для бізнесу. А сама назва логічно поставило новий реліз в один ряд з настільними операційними системами Windows 95/98, хоча ядро Windows 2000 було іншим. Популярні в ту епоху журнальні статті із серії "як перетворити Windows NT 4.0 в домашню систему" втратили будь-який сенс: Windows 2000 досить ефективно працювала на звичайних ПК без додаткових танців з бубном.

Microsoft випустила цілих 4 версії Windows 2000: сервер, розширений сервер і сервер центрів обробки даних для серверів, які спочатку підтримують Active Directory, а найпопулярнішим є Professional для робочих станцій і настільних комп'ютерів. Ця версія включала в себе "активний робочий стіл" активного робочого столу на базі Internet Explorer 5 - такого ж, як і в Windows ME, нової системи Windows Desktop Update, підтримки UDF, системи шифрування даних EFS і можливості працювати з коробки з великою кількістю USB-пристроїв, включаючи принтери та інші периферійні пристрої. Файловий провідник тепер має перегляд вмісту у веб-папках, знову запозичений з видання Millennium Edition. Вбудований медіаплеєр дозволив включити попередній перегляд мультимедійних файлів: пізніше ця функція стала стандартною в інтерфейсі Windows XP/Vista. З візуальних змін, які відразу потрапили вам в очі, можна назвати приховане за замовчуванням вміст системних папок і системний розділ диска - замість них у вікні Провідника була показана вилка, яку, втім, відключити неважко.

Win2K також мав повну підтримку Plug-and-Play (яка була недоступна в NT4), ACPI і динамічних дисків. Самі розробники називали цю ОС «найнадійнішою і стабільною операційною системою, яку коли-небудь створювала на той момент Microsoft», але відома публіцистка Мері Джо Фолі, яка писала аналітичні статті про IT-ринку і операційних системах зокрема, стверджувала, що Windows 2000 має понад 63 000 потенційних дефектів. Після цієї публікації Microsoft довгий час включила її в «чорний список».

Незважаючи на те що більш звична Windows ME активно просувалася на ринку в «коробкової версії», а також поставлялася разом з новими комп'ютерами і ноутбуками під ліцензією OEM, Все більшої популярності набирала Windows 2000. В першу чергу через надійність і прийнятної продуктивності, на яку раніше скаржилися багато користувачів Windows NT 4.0. При повній підтримці WDM і DirectX проблем ні з драйверами, ні з іграми не було. В цілому система вийшла надзвичайно успішною, настільки, що підійшла буквально всім: і діловим, і звичайним «домашнім» користувачам.

Після виходу для Win2K було випущено 4 пакети оновлень, а останній, SP4, Microsoft опублікувала 26 червня 2003 року, тобто після виходу Windows XP. А набори оновлень безпеки для Windows 2000 під назвою Update Rollup випускалися до 2005 року, що красномовно свідчить про «живучості» системи.

Випущена 25 жовтня 2001 року, Windows XP не просто базувалася на платформі Windows 2000, а й увібрала в себе всі кращі можливості цієї системи, зробивши величезний крок вперед з точки зору користувальницького інтерфейсу, надійності і продуктивності. У той же час це поклало край епосі Win9X. По суті, Windows 2000 стала останньою операційною системою від Microsoft, яка конкурувала на ринку з альтернативним сімейством Windows у вигляді Millennium Edition, і першою ОС на платформі NT, яка беззастережно завоювала ринок домашніх персональних комп'ютерів.

Другие новости