+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

VMware vSAN 6.7 Update 3 та VMware vSAN Enterprise Plus - VMware анонсувала оновлення версії рішення для створення відмовостійких кластерів сховищ

VMware vSAN 6.7 Update 3 та VMware vSAN Enterprise Plus - VMware анонсувала оновлення версії рішення для створення відмовостійких кластерів сховищ

VMware оголосила про швидкий випуск оновленої версії рішення для створення відмовостійких кластерів сховищ - VMware vSAN 6.7 Update 3. Основна тема змін - підтримка хмарних серед розміщення віртуальних машин (ВМ) і робота з контейнеризованими.

Підтримка контейнерів додатків у хмарних середовищах

Як зазначили у VMware, контейнери стали однією з головних моделей розповсюдження додатків у хмарному середовищі. Сама технологія контейнеризації спрощує розгортання та обслуговування додатків, виділяючи їх у мікросервіси, але всі процеси навколо них стають складнішими (оркестрація, організація персистентних сховищ, мережева комунікація).

vSAN 6.7 Update 3 має вбудовані інструменти організації постійних сховищ для контейнерів додатків, у тому числі в хмарних середовищах. Технологія vSAN cloud native storage підтримує всі ключові API-дзвінки до сховищ усередині кластерів Kubernetes через драйвер Container Storage Interface (CSI). Розробники зможуть застосовувати політики сховищ SPBM при розгортанні нових pods та монтуванні томів з постійними сховищами, так само, як вони роблять це з віртуальними дисками машин.

Згідно із заявою розробника, якщо використовуються томи Virtual Volumes на платформі vSAN, то можна отримати ще більше переваг:

 • Розгортання сховищ контейнерів через API паралельно із самими контейнерами.
 • Можливість портування додатків між приватним і публічним хмарою в рамках гібридного середовища з підтримкою одного набору операцій та інструментів.

Нативне гібридне середовище інфраструктури vSAN

За словами VMware, гібридні середовища стають дуже поширеною моделлю доставки ІТ-сервісів, оскільки саме поєднання приватної та публічної хмар дає найбільший ефект з точки зору масштабування та забезпечення показників якості надання послуг. При цьому адміністратори хочуть, щоб програми Docker також мали можливість безшовно переміщатися між публічною та приватною хмарами з усіма їхніми сховищами.

vSAN у представленій версії надасть інтеграцію з хмарними провайдерами, включаючи «велику четвірку» Amazon, Microsoft, Google і IBM, яка дозволить використовувати той же набір коштів і утиліт vSAN для сховищ контейнерів у хмарі, що й у приватній інфраструктурі, стверджують у VMware.

Уніфіковані засоби управління vSAN для контейнерів та віртуальних машин

В одній віртуальній машині може бути багато контейнерів додатків, аж до кількох сотень. У разі виникнення проблем зі сховищем для одного з контейнерів стає дуже складно зрозуміти її причину. Оновлена ​​версія vSAN надає адміністраторам гранулярну видимість усередині ВМ до рівня контейнерів, що дає змогу моніторити стан окремих сховищ контейнерів на рівні томів для кожного з них.

У рамках єдиного простору зберігання можна аналізувати використання ємності віртуальними машинами та контейнерами

Все це дозволить командам DevOps швидше вирішувати проблеми зі сховищами контейнеризованих додатків через стандартну консоль vSphere Client, наголосили в VMware.

Інтелектуальні засоби керування введенням-виводом

За словами розробника, оновлена ​​версія vSAN ще більш ефективно працює при обміні даними між буффером на читання (write buffer) та простором зберігання (capacity tier). Особливо помітна ця оптимізація для послідовних операцій запису (що дуже актуально для процесів ресинхронізації та відновлення даних).

Адаптивна ресинхронізація йде в рамках безлічі паралельних потоків, що збільшує її ефективність

Також у vSAN 6.7 U3 з'явилися додаткові метрики, що стосуються використання CPU хост-серверів ESXi (особливо актуально для дедуплікації, шифрування і компресії). Крім того, з'явилася команда vsantop, яка показує ці та багато інших корисних метриків

Інші поліпшення vSAN 6.7 Update 3 відзначений розробником:

 • Механізми керування ємністю були покращені таким чином, щоб запускати операцію ресинхронізації на базі доступної ємності. Якщо якась дискова група заповнена, то операції ресинхронізації ставляться на паузу, щоб запобігти пошкодженню сховищ.
 • Адміністратор може вибрати опцію автоматичного або ручного ребалансування даних у кластері. Так як кожна інфраструктура індивідуальна, доступна тонка настройка механізму ребалансування, залежно від потреб адміністратора.
 • Застосування політик SPBM йдуть пачками, що прискорює продуктивність при зміні структури політик.
 • Виконання обслуговування або зміна конфігурації під час операцій ресинхронізації може призвести до неправильного завершення цього процесу, тому в SAN 6.7 U3 клієнт vSphere Client краще розуміє, коли виконується цей процес, і не дає йому заважати.
 • Механізм pre-check симуляції, який дозволяє адміністратору зрозуміти, що станеться у разі зміни конфігурації кластера або його обслуговування.
 • При зміні конфігурації шифрування, компресії або дедуплікації потрібно змінити формат дисків (Disk format changes, DFC). Якщо для цього процесу недостатньо ресурсів, спеціальна перевірка дасть знати про це ще до виконання операції.
 • vSAN сам пропонує оновитись на новий мажорний реліз або накотити оновлення.
 • Раніше vSAN вимагав, щоб vCenter був тієї ж версії або новішої, у поданій версії підтримка минулих версій vCenter стала більш гнучкою.
 • У vSAN 6.7 U3 простіше включити vSAN Support Insight та взаємодіяти з підтримкою VMware.
 • iSCSI LUN, презентовані з vSAN, можна ресайзувати без необхідності перекладати том в офлайн.
 • SCSI-3 persistent reservations (SCSI-3 PR) дають можливість нативної підтримки кластерів Windows Server Failover Clusters (WSFC), які потребують спільного диска.

Також VMware, як і багатьох інших продуктів, вводить видання Enterprise Plus для платформи vSAN. Ця ліцензія включатиме комбінацію продукту vSAN Enterprise та засоби управління хмарним середовищем vRealize Operations Advanced.

Все це дасть таку функціональність у зв'язці двох рішень:

 • Географічно розтягнуті кластери з можливостями локального захисту та синхронною реплікацією.
 • Засоби нативного шифрування vSAN Encryption за допомогою дедуплікації та компресії. Як провайдери KMIP можна використовувати такі рішення, як CloudLink, Hytrust, SafeNet, Thales і Vormetric.
 • Постійна оптимізація продуктивності з можливостями предиктивної аналітики і проактивного планування.
 • Можливість інтелектуального вирішення проблем та просунутий траблшутинг на базі аналітики метрик та логів з використанням засобів огляду додатків на рівні всієї інфраструктури

Інші новини