+38/050/370-3627
+38/067/502-3306
+38/044/257-2444
Новини

У Kubernetes 1.14 з'явилася повноцінна підтримка Windows-контейнерів.

У Kubernetes 1.14 з'явилася повноцінна підтримка Windows-контейнерів.

Kubernetes — проект з відкритим вихідним кодом, призначений для управління кластером контейнерів Linux як єдиною системою. Kubernetes керує та запускає контейнери Docker на великій кількості хостів, а також забезпечує спільне розміщення та реплікацію великої кількості контейнерів. Проект було розпочато Google, а потім до нього підключилися багато великих ІТ-компаній, включаючи Microsoft, Red Hat, IBM і Docker.

Вийшла версія Kubernetes 1.14, в якій з'явилася повноцінна підтримка Windows-контейнерів. Раніше така функція була доступна лише у тестовому режимі.

Kubernetes тепер офіційно підтримує додавання вузлів Windows як робочих вузлів і планування контейнерів Windows, що дозволяє обширній екосистемі Windows-додатків використовувати можливості нашої платформи, - йдеться у повідомленні розробників Kubernetes.

Завдяки нововведенню компаніям, у яких програми працюють і в Linux, і в Windows, більше не потрібно встановлювати та керувати окремими оркестраторами для керування робочими навантаженнями. Досі проект був орієнтований лише на Linux.

У Red Hat назвали офіційну підтримку Windows «кульмінацією величезного обсягу роботи за останній рік».

Окрім підтримки Windows-вузлів, платформа для автоматизації розгортання, масштабування та управління контейнеризованими програмами отримали ще приблизно три десятки нових можливостей. Серед найважливіших варто відзначити те, що динамічні відмовостійкі кластери Kubernetes тепер можна створювати за допомогою звичних (в контексті кластерів з одним вузлом) команд kubeadm (init і join). Інші зміни:

  • Для Windows-інсталяцій з'явилася альфа-версія підтримки gMSA (Group Managed Service Account) — спеціальних облікових записів у Active Directory, які можуть використовуватися і контейнерами.
  • Офіційна підтримка CoreDNS
  • Підтримка великих сторінок 
  • Оновилися логотип kubectl та його документація 
  • kubectl навчили копіювати файли, які вибираються за допомогою wild card.

Kubernetes залишається одним із найпопулярніших проектів на GitHub, у якого налічується понад 6500 учасників). Популярність платформи обумовлена ​​зростаючим інтересом компаній до мікросервісної архітектури. На тлі високого попиту підтримка Windows була справою часу.

Інші новини