+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Відразу 20 покращень у новій версії Exiland Backup 3.8

Основні зміни:

 1. Додано синхронізацію файлів з FTP на локальний/мережевий диск. Попередня версія дозволяла синхронізувати файли з локального/мережевого диска на сервер FTP. Тепер можна і навпаки виконувати синхронізацію файлів з FTP на локальний/мережевий диск.
 2. Додано можливість визначення "чи змінився вихідний файл?" по архівному біту (атрибут файлу "Архівний"). Атрибут біт встановлюється у файлу системою щоразу під час його зміни. Трапляються випадки, коли дата модифікації та розмір можуть не змінюватися при зміні файлу. Наприклад, коли бекапяться великі файлові крипто-контейнери, створені програмою Truecrypt - у таких файлів-контейнерів дата модифікації та розмір не змінюються (змінюється лише вміст). В цьому випадку дуже зручно використовувати архівний біт, щоб зрозуміти, чи змінився вихідний файл чи ні. Користувач має вибір методу, як програма повинна визначати чи змінився файл: за датою модифікації або за архівним бітом. Але за умовчанням - за датою модифікації, як і раніше. Налаштування задається у властивостях завдання у розділі "Інші налаштування". Нова можливість особливо добре прискорює алгоритм синхронізації, т.к. немає необхідності порівнювати дати модифікації та виконувати інші суміжні дії. Також, нова можливість прискорює Різностне (differential) та Додаткове (Incremental) резервне копіювання файлів (При повному резервному копіюванні (Full Backup) використання архівного біта приросту у швидкості не дає, тому що копіюються всі файли у будь-якому випадку).
 3. Додано підтримку SSL/TLS (порти 465,587) для надсилання звітів по e-mail (gmail.com, ukr.net та ін.). Деякі поштові сервери, такі як gmail.com, використовують шифрування та порти 465, 587 для безпечного обміну поштовими повідомленнями. Тепер програма Exiland Backup дозволяє надсилати E-mail повідомлення від скриньок @gmail.com.
 4. Значно оптимізований алгоритм аналізу файлів під час синхронізації. Зменшена кількість порівнянь у програмі, аналіз змін та пошук віддалених файлів тепер йде у кілька разів швидше. При синхронізації файлів спочатку видаляються зайві файли з кінцевої папки (вивільняється дисковий простір), потім копіюються нові та змінені.
 5. Суттєво прискорено алгоритм копіювання файлів по локальній мережі. При копіюванні файлів по локальній мережі зроблено прискорення в 2-3 рази.
 6. Прискорено роботу алгоритму у разі стиснення ZIP, якщо головна папка збереження резервних копій - мережна. Програма спочатку стисне дані в ZIP у тимчасовій папці, а потім скопіює ZIP-архів локальною мережею (так швидше, ніж архівувати кожен файл відразу на мережевий диск).
 7. Прискорено сканування папок. Прибрано зайві операції під час сканування, наприклад, отримання дати створення файлу. Для резервного копіювання важлива лише дата модифікації файлу.
 8. Допрацьовано перевірку доступності диска-джерела та диска-приймача у разі помилки при копіюванні файлів. Тоді комп'ютер, з якого (або на який) копіюються файли, раптово пішов у перезавантаження. Або зв'язок з флешкою ​​або зовнішнім HDD був втрачений через нестачу живлення USB, довгого дроту або користувач сам відключив тягу під час копіювання файлів. Іншими словами, якщо під час копіювання файлів випадково загубиться зв'язок з FTP-сервером, Інтернетом, локальним/мережевим диском або розшарованою папкою в лок.мережі, то програма тепер буде вести себе максимально коректно, а саме, не повисне і не видасть помилку, а повідомить у журналі про зникнення зв'язку і чекатиме на появу зв'язку/диска протягом N секунд (за замовчуванням 180 сек). Така поведінка програми дозволить захиститись від короткочасного зникнення зв'язку з диском або Інтернетом. Кількість секунд очікування задається у загальних налаштуваннях програми.
 9. Перевірка доступності головного місця зберігання резервних копій здійснена перед скануванням джерела. У минулій версії програма спочатку сканувала вихідні папки, а потім могло виявитися, що диск для збереження резервних копій недоступний. В результаті резервна копія не створюється, а час на сканування папок витрачено дарма. У новій версії Exiland Backup спочатку перевіряється доступність диска для збереження копій.
 10. Можливість скасування виконання поточного завдання на верхній панелі (кнопка "Виконати" замінюється на "Скасувати"). Якщо під час виконання завдання встановити курсор на завдання, що виконується в списку завдань, то замість кнопки "Виконати" буде показана кнопка "Скасувати". Також можливість скасування та призупинення (паузи) доступні в контекстному меню в області сповіщень System Tray (правою кнопкою миші по іконці праворуч внизу). пункт "Відкрити папку з резервною копією". Буває так, що потрібно відкрити папку з резервними копіями у Провіднику Windows. Тепер можна встановити курсор на резервній копії у списку копій, натиснути праву кнопку миші і вибрати відповідний пункт меню. Відкриється папка з резервною копією і курсор буде встановлений на ній.
 11. Додано пункт меню "Сервіс -> Мова", що дозволяє змінити мову програми. У попередніх версіях мову програми можна було змінити лише редагуванням ini-файлу. Тепер можна змінити мову через пункт меню.
 12. Додано змінну [DayOfWeek] для найменування резервних копій (рядкове представлення дня тижня). Деяким користувачам важливо в найменуванні архіву бачити строкове представлення дня тижня, наприклад, якщо файл створений у п'ятницю, то найменування може виглядати приблизно так: "Мій_архів_2015-01-01 (П'ятниця).zip"
 13. Журнал виконання завдання став більш інформативним. До журналу тепер додатково виводиться версія програми, ім'я користувача під яким запущено програму. Це допомагає зрозуміти ситуації, коли немає доступу до деяких папок. Також зроблено коректне підсвічування синіх та червоних написів у журналі (іноді не відразу підфарбовувалися).
 14. Виправлено помилку, коли ліворуч внизу екрана з'являлося головне вікно програми у згорнутому вигляді. Якщо на вхід у програму заданий пароль і програма запускається згорнутою в System Tray під час запуску Windows, то при спробі відкрити програму на екрані з'являється запит пароля. У цьому випадку ліворуч внизу було видно головне вікно програми і його можна було розгорнути не ввівши пароля.
 15. Додана шкала при видаленні файлів (при синхронізації). занадто багато. У цьому випадку видалення файлів виглядає більш наочно з шкалою, яка інформує про тривалість операції. архіви на e-mail. І тут, якщо ім'я архіву містить російські літери, імена вкладень виглядали некоректно. У новій версії проблема виправлена.
 16. Виправлена ​​помилка синхронізації, коли з кінцевої папки не видалялися папки з атрибутом "Тільки читання". У новій версії програма знімає атрибут "Тільки читання" перед видаленням кожного файлу/ папки.
 17. Виправлено помилку для різницевого/додаткового копіювання, коли створювалася повна копія. У деяких випадках програма не аналізувала зміни, а створювала повну копію. Помилка виправлена.
 18. Опція "[x] Створити ПОВНУ копію у будь-якому випадку" тепер діє також для повного копіювання (Full Backup) при запуску завдання вручну. При повному резервному копіюванні (Full Backup) якщо жодного файлу не змінилося, копія не створюється. Але іноді необхідно створити повну копію примусово, навіть якщо змін не було. Це налаштування тепер діє і при запуску завдання по кнопці (тобто вручну з програми).

Інші новини