+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Користувачі антивірусів AVG та браузерів Mozilla зіштовхнулися із проблемою сумісності між антивірусом та оновленою версією браузера

Користувачі антивірусів AVG та браузерів Mozilla зіткнулися з проблемою сумісності між антивірусом та оновленою версією браузера

Користувачі антивірусів AVG та браузерів Mozilla зіткнулися з вкрай прикрою проблемою: автоматичне заповнення паролів для сайтів перестало працювати. Розробники Mozilla вже визнали наявність проблеми, проте, зважаючи на все, її причина не пов'язана з самим браузером.

Користувачі антивірусу виявили, що при оновленні Firefox до версії 67.0.2 всі їх збережені логіни та паролі зникають, і повторний їх імпорт із Chrome не працює.

Розробники AVG випустили заяву, згідно з якою постраждали лише ті користувачі антивіруса, які придбали модуль захисту паролів (AVG Password Protection), і що проблема була виправлена ​​ще 14 червня 2019 р.

Відповідно до пояснення розробників AVG, Firefox оновив свої сертифікати для безпечного входу, проте AVG ще не розглядав ці сертифікати як довірені.

Паролі Firefox зберігаються у файлі logins.json. В результаті проблеми між браузером і антивірусом цей файл виявився перейменований (logins.json.corrupt, logins.json-1.corrupt, logins.json-2.corrupt і так далі). Таким чином, збережені логіни та паролі насправді залишаються в системі.

Відновити доступ браузера до них можна в такий спосіб. Відкривши Firefox, в адресному рядку потрібно ввести about:support. Потім перейти по локальному посиланню "Open Folder" (і закрити браузер). У провіднику Windows відкривається папка локального профілю Firefox. Якщо в ній є файл logins.json.corrupt (або наведені вище варіанти), його слід перейменувати в logins.json. Таким чином відновиться доступ до всіх логін та паролів.

У заяві AVG стверджується, що проблема не торкається користувачів Avast (компанія AVG Technologies з кінця 2016 р. є дочірнім підприємством Avast). Директор компанії Avast з розробки спеціально попросив адміністраторів Bugzilla (сервісу Mozilla для обробки та обговорення виявлених програмних помилок) уточнити, що труднощі з логінами і паролями відчували лише користувачі AVG, але не антивіруса Avast.

У тому ж треді, однак, відзначився один користувач Windows Defender, який заявив, що у нього і без використання Avast/AVG виникли ті ж проблеми зі збереженими паролями Firefox. Чи це пов'язано з антивірусом, поки не ясно.

Користувачі Firefox вже не вперше мають проблеми з AVG - і з Avast теж. У 2018 р., наприклад, з виходом Firefox 61 ці антивіруси призводили до проблем із підключенням до сайтів, які використовують протокол HTTPS. На початку 2019 р. Mozilla змушена була зупинити поширення версії Firefox 65 через численні повідомлення про проблеми зі з'єднанням (SEC_ERROR_UNKNOWN_ISSUER). Причиною стали антивіруси Avast та AVG.

 

Інші новини