+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Відкрите звернення Асоціації виробників програмного забезпечення "BSA" до Президента та Прем'єр-міністра України

 

Міжнародний Альянс виробників програмного забезпечення (BusinessSoftwareAlliance ) засвідчує Вам своє глибоке уваження і звертається з проханням звернути особливу увагу на надзвичайно гостру та актуальну для країни проблему комп'ютерного піратства.
Згідно з результатами останнього дослідження відомої аналітичної компанії IDC, Україна входити до 15 країн світу з найвищим рівнем використання неліцензійних комп'ютерів програмних програм. Особливу занепокоєність у цьому зв'язку викликає тривожна динаміка зростання даного показника до 84%, на той час як у більшості країн світу спостерігається його суттєве падіння (наприклад, у Росії він знизився на 5% < i>та склав 68%, а в Польщі на 1% - 56%).
Поряд із загальним покращанням ситуації в цій сфері в Європі, негативна тенденція в Україні, на наш погляд, не сприяє припливу іноземних інвестицій, динамічному розвитку локальної ІТ-індустрії, створенню нових робочих місць, а також надходженню податків та інших обов'язкових платежів до державного бюджету.
Вступ України до Всесвітньої організації Торгівлі та підготовка до чемпіонату з футболу «Євро-2012» вимагають більш рішучих кроків з попередження та протидії правопорушенням зазначеної категорії.
Головною частиною цієї проблеми є широке використання програмних продуктів підприємствами, установами, організаціями та суб'єктами підприємницької діяльності з порушенням прав компаній-правовласників.
Правозастосовна практика останніх років свідчить про притягнення до відповідальності за вчинення таких порушень лише дрібних продавців дисків чи приватних підприємців, в той час як великі та навіть середні підприємства залишаються недоступними для правоохоронних органів.
Такі ринки як «Петроівка» (м.Київ), «Маяк» (м. Донецьк), «7-й кілометр»                  (м. Одеса) були й залишаються центрами неприкритої реалізації контрафактного програмного забезпечення
Не останнє місце у цій цепочці займають й масові розміщення неліцензійних комп'ютерних програм на українських Інтернет-ресурсах, робота з припинення діяльності яких ведеться дуже пасивно.
Беручи до уваги викладене, просимо Вашого сприяння, шановний пане Президенте, в активізації роботи відповідних державних органів з протидії порушенням авторських прав на комп'ютерні програми. Зокрема, просимо Вас посприяти у збільшенні кількості перевірок, спрямованих на дотримання авторських прав господарськими структурами, а також запровадити форму статистичної звітності за виявленими порушеннями прав інтелектуальної власності на комп'ютерні програми.
З нашого боку висловлюємо свою готовність у наданні юридичної, інформаційної та експертної підтримки цієї діяльності.
Користуючись нагодою, дозвольте подякувати Вам за глибоке розуміння даної проблеми й висловити надію на нашу подальшу плідну співпрацю.
Й на останок, дозвольте поінформувати Вас про щирі бажання BSAдопомогти Україні винайти необхідні ресурси для тренування та навчання кращої міжнародної практики із захисту авторських прав працівників українських правоохоронних підрозділів, органів прокуратури та суддів. BSAготов сприяти в отриманні відповідних ресурсів на зазначену ініціативу, в тому числі через Європейський Союз.
 
 
 
 
Директор BSAпо Центральній та Східній Європі           |

 

Інші новини

Найкраща ціна