+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новости

Открытое обращение Ассоциации производителей программного обеспечения "BSA" к Президенту и Премьер-министру Украины

 

Міжнародний Альянс виробників програмного забезпечення (BusinessSoftwareAlliance) засвідчує Вам свою глибоку повагу й звертається з проханням звернути особливу увагу на надзвичайно гостру і актуальну для країни проблему комп’ютерного піратства.
Згідно з результатами останнього дослідження відомої аналітичної компанії IDC, Україна входить до 15 країн світу з найвищим рівнем використання неліцензійних комп’ютерних програм. Особливу занепокоєність у цьому зв’язку викликає тривожна динаміка зросту даного показника до 84%, у той час як в більшості країн світу спостерігається його суттєве падіння (наприклад, в Росії він знизився на 5% та склав 68%, а в Польщі на 1% - 56%).
Поряд із загальним покращанням ситуації у цій сфері в Європі, негативна тенденція в Україні, на наш погляд, не сприяє притоку іноземних інвестицій, динамічному розвитку локальної ІТ-індустрії, створенню нових робочих місць, а також надходженню податків та інших обов’язкових платежів до державного бюджету.
Вступ України до Всесвітньої Організації Торгівлі та підготовка до чемпіонату з футболу «Євро-2012» вимагають більш рішучих кроків з попередження та протидії правопорушенням зазначеної категорії.
Головною частиною цієї проблеми є широке використання програмних продуктів підприємствами, установами, організаціями та суб’єктами підприємницької діяльності з порушенням прав компаній-правовласників.
Правозастосовна практика останніх років свідчить про притягнення до відповідальності за вчинення таких порушень лише дрібних продавців дисків чи приватних підприємців, у той час як великі й навіть середні підприємства залишаються недоступними для правоохоронних органів. 
Такі ринки як «Петрівка» (м. Київ), «Маяк» (м. Донецьк), «7-й кілометр»                 (м. Одеса) були й залишаються центрами неприкритої реалізації контрафактного програмного забезпечення.
Не останнє місце у цьому ланцюжку займають й масові розміщення неліцензійних комп’ютерних програм на українських Інтернет-ресурсах, робота з припинення діяльності яких ведеться вкрай пасивно.
Беручи до уваги викладене, просимо Вашого сприяння, шановний пане Президент, в активізації роботи відповідних державних органів з протидії порушенням авторських прав на комп’ютерні програми. Зокрема, просимо Вас посприяти у збільшенні кількості перевірок, спрямованих на додержання авторських прав господарськими структурами, а також запровадити форму статистичної звітності за виявленими порушеннями прав інтелектуальної власності на комп’ютерні програми.  
З нашого боку висловлюємо свою готовність у наданні юридичної, інформаційної та експертної підтримки цієї діяльності.
Користуючись нагодою, дозвольте подякувати Вам за глибоке розуміння даної проблеми й висловити надію на нашу подальшу плідну співпрацю.
Й на останок, дозвольте поінформувати Вас про щирі бажання BSAдопомогти Україні винайти необхідні ресурси для тренування і навчання кращій міжнародній практиці з захисту авторських прав працівників українських правоохоронних підрозділів, органів прокуратури і суддів. BSAготовий сприяти в отримані відповідних ресурсів на зазначену ініціативу, у тому числі через Європейський Союз.
 
 
 
 
Директор BSA по Центральній та Східній Європі                                 Георг Херннлебен

 

Другие новости

Лучшая цена