+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Один із засновників онлайн-енциклопедії Вікіпедія закликав людей бойкотувати соціальні мережі

Один із засновників онлайн-енциклопедії Вікіпедія закликав людей бойкотувати соціальні мережі

Один із засновників онлайн-енциклопедії «Вікіпедія» Ларрі Сенгер закликав людей бойкотувати соціальні мережі протягом 48 годин, щоб змусити їх власників повернути контроль над особистими даними користувачам. У своєму заклику доктор Сенгер заявив, що страйк – з 4 по 5 липня – продемонструє «масовий попит» на зміни.

Ми збираємося наробити багато шуму, - зазначив він у своєму блозі, викладаючи причини, з яких закликав користувачів соцмереж до дводенного бойкоту.

Декларація закликає до децентралізації соціальних мереж та перетворення їх на системи, які поважають права на свободу слова, недоторканність приватного життя та безпеку. Крім того, Сенгер сподівається, що мережі стануть більш відкритими. і сумісними, і повідомлення з одного сервісу могли відображатися в інших.

Ми збираємося напружити наші колективні м'язи і зажадати від корпорацій-маніпуляторів повернути нам контроль над нашими даними, конфіденційністю та інтерфейсом користувача.

За словами доктора Сенгера, чим більше людей приєднається до акції, тим краще вони продемонструють незадоволення нинішньою ситуацією. Їм також слід підписати Декларацію про цифрову незалежність, підготовлену Сенгером. Дані про бойкот широко розійшлися в Reddit, Twitter і кількох інших мережах. Доктор Сенгер попросив прихильників поширювати інформацію і в Facebook, оскільки він не зареєстрований у цій мережі.

Незважаючи на зростаючий інтерес до страйку, багато хто ставить під сумнів його вплив. У Hacker News один із коментаторів заявив, що бойкот не сильно позначиться на кількості. відвідувачів соцмереж, і різниця, швидше за все, виявиться в межах похибки. На думку експертів, незадоволені політикою соцмереж вже припинили їх використання або звели його до мінімуму

Інші новини

Найкраща ціна