+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Norsk Hydro оцінила збитки від потрапляння вірусу-вимагача до ІТ-систем компанії

Norsk Hydro оцінила збитки від потрапляння вірусу-вимагача в ІТ-системи компанії

Сталася масштабна кібератака на одного з найбільших у світі виробників алюмінію — компанію Norsk Hydro. Хакери використовували вірус-вимагач LockerGoga і вимагають викуп за розблокування ІТ-систем, повідомили агентству Reuters в норвезькому органі національної безпеки (Norwegian National Security Authority).

У результаті кібератаки відбувся збій у роботі Norsk Hydro в Європі та США. Частину виробничих ліній, які обробляють розплавлений алюміній та мають функціонувати цілодобово, перевели на ручний режим роботи.

Norsk Hydro оцінила збитки від потрапляння вірусу-вимагача в ІТ-системи компанії. За оцінками одного з найбільших у світі виробників алюмінію, через тиждень після кібератаки збитки становив від 300 до 350 млн норвезьких крон (близько $35-41 млн).

Раніше Norsk Hydr застрахувала себе від ІБ-ризиків, уклавши контракти з кількома страховими компаніями, у тому числі з AIG. Щоправда, страхові виплати мають межу, зазначив фінансовий директор компанії Ейвінд Каллевік без уточнення конкретних цифр.

На прес-конференції керівництво Norsk Hydro розповіло, що компанія змогла зберегти основну діяльність, у тому числі дочок, завдяки використанню обхідних шляхів та ручного управління.

Але повністю відновити роботу одного з головних виробничих підрозділів так і не вдалося. Йдеться про структуру Extruded Solutions, яка займається пресуванням алюмінію. Тут алюмінієві зливки перетворюються на компоненти для автовиробників, будівельних та інших компаній. До 26 березня 2019 року виробництво у Extruded Solutions функціонує на 70-80%.

Повне відновлення компанії після вторгнення вірусу може тривати кілька тижнів. Norsk Hydro не збирається платити хакерами за розблокування системи і вважала за краще повертати файли з резервних копій, збережених на серверах.

Компанія вступила у фазу відновлення після атаки, поступово повертаючи до роботи ІТ-системи безпечним та надійним способом. Ми йдемо до відновлення нормального бізнесу, одночасно обмежуючи вплив того, що трапилося на людей, операції, клієнтів, постачальників та партнерів, — йдеться у заяві Norsk Hydro.

Експерти з кібербезпеки, на яких посилається BBC, оцінили незвичайну для таких випадків прозору позицію, яку обрала компанія після злому

Інші новини