+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Неможливо відновити систему за допомогою точки відновлення - на сайті Microsoft з'явилася інформація про нову проблему - збій при відновленні системи після оновлення

Неможливо відновити систему за допомогою точки відновлення - на сайті Microsoft з'явилася інформація про нову проблему - збій при відновленні системи після оновлення

На сайті Microsoft з'явилася інформація про нову проблему – збій при відновленні системи після оновлення. Розробники пояснюють причини її виникнення та пропонують шлях вирішення.

З проблемою стикаються ті користувачі, які в якийсь момент створили точку відновлення, а потім вирішили до неї повернутися після одного чи кількох оновлень системи. У цьому випадку виникає помилка 0xc000021a — старий синій добрий екран смерті. При спробі перезавантаження робочий стіл не завантажується.

Microsoft повідомляє, що команда в курсі проблеми, і описує внутрішню суперечність у системі, яка викликає помилку:

«Під час процесу відновлення Windows тимчасово поміщає файли, які використовуються в даний момент і підлягають відновленню, на проміжне зберігання. Інформація про це зберігається у реєстрі. Після перезавантаження комп'ютера перервана операція завершується.

У цій ситуації Windows відновлює файли каталогу, а файли драйвера .sys поміщає на проміжне зберігання, щоб відновити після перезавантаження комп'ютера. Однак, коли комп'ютер починає перезавантажуватися, Windows завантажує існуючі драйвери, перш ніж відновлювати пізніші версії. Версії драйверів не відповідають версіям відновлених файлів каталогу, тому процес перезавантаження зупиняється.

Якщо помилка вже сталася, для вирішення проблеми користувачеві пропонують перезавантажити комп'ютер кнопкою Reset та перейти в середовище відновлення Windows. Далі потрібно пройти наступний шлях: Пошук та усунення несправностей → Додаткові параметри → Установки завантаження → Перезавантажити зараз. Далі в налаштуваннях завантаження потрібно вибрати опцію "Вимкнути обов'язкову перевірку підпису драйверів" або натиснути на клавішу F7. Після цього і завантаження, і відновлення системи до потрібної точки повинні бути успішними.

Проблеми


Розглянемо наступний сценарій.

 1. Встановити Windows 10 на чистий комп'ютер.
 2. Увімкнення захисту системи, а потім створити точку відновлення системи, яка називається «R1».
 3. Встановлення одного або кількох оновлень Windows 10.
 4. Після закінчення інсталяції оновлення до «R1» точки відновлення системи.

У цьому у разі система не відновлюється до точки «R1». Натомість на комп'ютері відбувається Stop-помилки (0xc000021a). Перезавантажте комп'ютер, але система не може повертати на робочий стіл Windows.

Причина


Це відома проблема у Windows 10.

У процесі відновлення Windows тимчасово етапи відновлення файлів, які використовуються. Потім відомості зберігаються у реєстрі. Після перезавантаження комп'ютера, завершення поетапної операції.

У цьому випадку Windows відновлює файли каталогу та етапи драйвер.sysфайли для відновлення при перезавантаженні комп'ютера. Тим не менш, при перезавантаженні комп'ютера Windows завантажує існуючі драйвери до відновлення в пізніших версіях драйверів. Оскільки версія драйвера не збігаються з версією файлів відновленого каталогу, зупиняє процес перезавантаження.

Обхідне рішення


Для відновлення після збою перезавантаження

Після виникнення збою, необхідно перезавантажити комп'ютер і ввести середовище відновлення Windows (WinRE). Для цього може знадобитися використовувати перемикач перезавантаження, і може знадобитися перезавантаження двічі.

У середовищі відновлення Windows виконайте такі дії.

 1. Виберіть Усунення неполадок > Додаткові параметри > Додаткові параметри відновлення > Параметри запуску, а потім виберіть виконати перезавантаження.
 2. У списку Параметри запуску виберіть Вимкнути Примусове підписання драйверів. Примітка. Цей параметр потрібно вибрати за допомогою клавіші F7.
 3. Дозволити запуск процесу продовження. При перезапуску Windows відновлення системи слід відновити і Готово.

Ці кроки відновлення комп'ютера до стану «R1».

Щоб уникнути цієї проблеми

Щоб запустити майстер відновлення системи на ураженому комп'ютері, використовуйте WinRE замість діалогового вікна Параметри . Щоб розпочати цей процес з робочого стола Windows, виконайте такі дії.

 1. Виберіть Пуск > налаштування > Безпека та оновлення > відновлення.
 2. У групі Додаткові параметри виберіть Перезавантажити зараз.
 3. Після чого середовище WinRE запускає, виберіть Усунення несправностей > Додаткові параметри > Відновлення системи.
 4. Ввести ключ відновлення, як показано на екрані, а потім дотримуйтесь інструкцій майстра відновлення системи.

Інші новини

Найкраща ціна