+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Microsoft повідомив про покупку Nuance – розробника ПЗ та алгоритмів розпізнавання мови

Microsoft оголосила про покупку Nuance - розробника програмного забезпечення і алгоритмів для розпізнавання мови

Microsoft оголосила, що досягла угоди з Nuance про її придбання.

«В основі придбання Nuance лежить успішне партнерство між компаніями, яке триває з 2019 року», - йдеться в заяві Microsoft.

Nuance займається розробкою програмного забезпечення, в тому числі для сфери штучного інтелекту (ШІ). Заснована в 1992 році, вона спеціалізується, серед іншого, на програмному забезпеченні для зображень та голосу. Зокрема, її алгоритми, пише Reuters, лежать в основі Siri - фірмового голосового помічника Apple, вбудованого в більшість її сучасних продуктів, включаючи смартфони iPhone і планшети iPad.

На момент публікації матеріалу точні терміни закриття угоди не були встановлені - представники Microsoft заявили лише про те, що всі умови будуть виконані до кінця календарного 2021 р. Рішення про взяття на себе прийняли ради директорів обох компаній, і тепер настала черга їх акціонерів - щодо майбутньої угоди вони ще не висловлювалися. Після цього відбудеться регуляторний огляд.

Для Microsoft покупка Nuance стала другою за величиною покупкою за останні п'ять років за кількістю витрачених грошей. На першому місці стоїть придбання соціальної мережі для професіоналів LinkedIn.

Майбутні зміни

Після угоди Nuance продовжить своє існування і продовжить керуватися нинішнім генеральним директором і головою ради директорів компанії.  Він буде звітувати перед виконавчим віце-президентом Microsoft з хмарних мереж і штучного інтелекту. У фінансових звітах Microsoft діяльність Nuance буде відображена в розділі, присвяченому результатам підрозділу Microsoft Intelligent Cloud.

Як повідомляє CNBC, Microsoft має намір розширити і збільшити свій вплив на ринку за рахунок придбання інших компаній. Наприклад, влітку 2020 року вона мала намір купити китайський відеосервіс TikTok за 30 мільярдів доларів, але угода провалилася. В кінці вересня 2020 року, як повідомляє CNews, Microsoft стала власником  ZeniMax Media, якій належать великі розробники і видавці сучасних відеоігор. Придбання обійшлося їй у $7,5 млрд.

В даний час Microsoft веде переговори про покупку Discord, сервісу ігрового чату. На якому вони етапі, невідомо, але сума угоди може досягати 10 мільярдів доларів.

Розкриваючи деякі подробиці про покупку Nuance, представники Microsoft заявили, що ця угода в майбутньому повинна зміцнити позиції програмного гіганта відразу в декількох областях. Серед них хмарні технології, штучний інтелект і охорона здоров'я. На це побічно натякнули в своєму Twitter і нинішній генеральний директор Microsoft Сатья Наделла (Сатья Наделла) - він написав, що «ШІ є найважливішим пріоритетом технологій, а охорона здоров'я - найактуальніша сфера його застосування». «Разом з Nuance ми передамо передові рішення зі штучного інтелекту в руки професіоналів, щоб допомогти їм приймати кращі рішення та розвивати конструктивні відносини, оскільки Microsoft Cloud for Healthcare та Nuance прискорюють їх зростання», – додав він.

Інші новини