+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Microsoft оновила пакетний менеджер Windows для Windows 10

Microsoft оновила вінгет менеджера пакетів для Windows 10

Командна утиліта Microsoft winget обзавелася новими експериментальними функціями, наявність яких дозволяє тепер називати її повноцінним менеджером пакетів для Windows 10. З виходом нової версії інструменту стали доступні команди для видалення будь-яких програм, встановлених в системі, а також відображають їх повний список. Робота з програмою не викличе труднощів у користувачів, яким довелося управляти складом додатків в системах на базі популярних дистрибутивів Linux.

Microsoft оновила менеджер пакетів для Windows 10, який дозволяє управляти встановленими в системі додатками прямо з командного рядка.

У новому попередньому випуску (версія 0.3) вінгет поповнився декількома функціями, які абсолютно необхідні будь-якому менеджеру пакетів. Зокрема, розробники додали команду uninstall, яка дозволяє видалити будь-які додатки в системі, в тому числі і встановлені без використання вінгера. Крім того, користувачі утиліти змогли відобразити повний список встановлених на ПК програм за допомогою команди list.

Ці можливості доступні в експериментальному режимі, тому для їх активації будуть потрібні деякі маніпуляції з файлом конфігурації вінгета.

Утиліта winget багато в чому нагадує інструменти управління пакетами, які використовуються в популярних дистрибутивах Linux - в Debian і Ubuntu, наприклад, це влучна програма. Інструмент дозволяє використовувати просту команду в один рядок в консолі для установки одного або декількох додатків з кураторського Microsoft репозиторію.

Вінгет може стати в нагоді користувачам і адміністраторам Windows 10, які автоматизують процеси установки і видалення додатків за допомогою скриптів або пакетних файлів. Завдяки підтримці нового пакетного менеджера для інтерфейсу CLI користувачі, в першу чергу програмісти, можуть швидко встановлювати необхідне програмне забезпечення для роботи без необхідності щоразу запускати інсталятор кожної програми і взаємодіяти з численними діалоговими вікнами.

Важливою перевагою менеджерів пакетів є те, що вони зазвичай здатні вирішувати залежності, тобто при установці програми автоматично завантажують бібліотеки та інші компоненти відповідних версій, необхідні для його роботи. Однак в Windows 10 проблема залежностей менш актуальна, ніж в Linux-системах, так як Windows-розробники вважають за краще упакувати в установник відразу всі необхідні для програми компоненти.

Важливо відзначити, що менеджер пакетів winget в даний час знаходиться в активній розробці, тому на даний момент він не підтримує всі заплановані авторами функції. Завантажити вінгет можна з офіційного репозиторію проекту на Github. Учасники програми попереднього тестування інсайдерів Windows можуть встановити утиліту через магазин додатків Microsoft Store.

Інші новини

Найкраща ціна