+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Microsoft інвестує $1 млрд у некомерційну організацію OpenAI, яка займається розвитком штучного інтелекту

Microsoft інвестує $1 млрд у некомерційну організацію OpenAI, яка займається розвитком штучного інтелекту

Microsoft заявила, що планує інвестувати $1 млрд в організацію з розвитку штучного інтелекту OpenAI

Сторони уклали багаторічне партнерство з розвитку суперкомп'ютерних технологій на базі штучного інтелекту для хмарного сервісу Microsoft Azure.

Спільні напрацювання Microsoft і OpenAI розміщуватимуться в Microsoft Azure. Туди ж буде переміщено багато, але не всі сервіси, вже створені OpenAI. Крім того, Microsoft буде «переважним» партнером компанії у комерціалізації нових сервісів.

OpenAI повідомила, що має намір витратити гроші Microsoft на дослідження в галузі «сильного» штучного інтелекту (artificial general intelligence, AGI), тобто такого ІІ, який здатний виконувати ті самі завдання, як і людський мозок, до розвитку повноцінного мислення і усвідомлення себе. Він протиставляється «слабкому», тобто прикладному ІІ.

OpenAI вважає, що «сильний» штучний інтелект може стати джерелом повсюдних економічних переваг за умови його безпечного розгортання. Станом на 2017 р. активним дослідженням «сильного» штучного інтелекту займалося близько 40 організацій у світі.

OpenAI займається проектами, пов'язаними з роботизацією та штучним інтелектом. Наприклад, фахівці компанії намагаються навчити роботизовану руку виконувати дії з такою ж спритністю, що й людська рука, за допомогою одного лише програмного забезпечення. Це має знизити витрати грошей та часу на тренування роботів.

Також група займається дослідженнями у сфері безпеки застосування штучного інтелекту та його наслідків для суспільства. Наприклад, OpenAI досліджує, як комп'ютер може генерувати реалістичні новини, і як подібні алгоритми можуть бути використані зловмисниками.

Окрім цього, до розробок OpenAI належить інтелектуальна система, яка може конкурувати з професійними кіберспортсменами під час проходження гри Dota 2. Система перемагає 99,4% любителів, на її рахунку також дві перемоги над командами професіоналів.

За підсумками 2017 р. OpenAI витратила на дослідження в галузі хмарних обчислень близько $7,9 млн. Це приблизно чверть усіх функціональних витрат організації за цей рік.

Інші новини