+38/050/370-3627
+38/067/502-3306
+38/044/257-2444
Новини

Кіберзлочинці відкрили полювання на акаунти у соціальних мережах

«Лабораторія Касперського» попереджає про те, що зловмисники завантажують у Google Play десятки програм, які крадуть дані користувачів для входу до соціальної мережі «ВКонтакте».

Тільки за останні два місяці в Google Play було виявлено 85 шкідливих програм, створених з метою полювання на облікові записи «ВКонтакте». Причому найпопулярніше з цих додатків було встановлено більше мільйона разів, ще у семи було від 10 000 до 100 000 установок. Таким чином, загалом від цих програм могли постраждати близько півтора мільйона власників Android-пристроїв.

Виявлені зловреди в Google Play маскувались під ігри та різні доповнення для «ВКонтакте», наприклад, для завантаження музики або відстеження відвідувачів сторінки. Тому у користувачів не викликало підозр те, що програми запитували дані для входу до соціальної мережі.

Організатори атаки врахували географічну популярність «ВКонтакті». Шкідливі програми викрадали дані лише на пристроях з певними мовами — російською, білоруською, українською, казахською, вірменською, азербайджанською, киргизькою, румунською, таджицькою та узбецькою.

Мабуть, злочинці використовують вкрадену інформацію для розкручування груп «ВКонтакте». Так, деякі жертви підписані на певні сторінки без власного відома.

Інші новини