+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Хакери вкрали дані населення міста та вимагають викуп

Хакери вкрали дані населення міста та вимагають викуп

Під час цілеспрямованої кібератаки хакери зламали комп'ютерну мережу міста Йоханнесбург (ПАР). Вони за допомогою вірусу-вимагача заблокували дані міської адміністрації і обіцяли повернути їх тільки після виплати викупу.

Група кіберзлочинців, відома під назвою Shadow Kill Hackers, вимагає виплати чотирьох біткойнів ($39 457). У своєму Twitter хакери написали, що заволоділи конфіденційною фінансовою інформацією, встановивши повний контроль над міською мережею. На доказ своїх слів хакери оприлюднили скріншоти, що демонструють елементи управління міської мережі Йоганнесбурга.

У разі відмови платити викуп вони мають намір викласти ці дані у відкритий доступ. Однак якщо платіж буде здійснено вчасно, вся конфіденційна інформація буде знищено, а хакери обіцяють розповісти співробітникам Йоганнесбурга, як їм вдалося вкрасти дані, та показати виявлені вразливості у безпеці міської мережі.

Представники Йоганнесбургу підтвердили кібератаку, але зазначили, що загрозу було виявлено на раніше стадії, і «критична інформація» не постраждала. Однак у результаті місто було змушене тимчасово відключити практично всю свою ІТ-інфраструктуру, включаючи сайти, платіжні портали та інші електронні послуги. У вихідні міська адміністрація спробувала відновити бодай критично важливі системи. Як зазначає ZDNet, атака на головний фінансовий центр ПАР, який відповідає за 16% валового внутрішнього продукту країни, також завдала відчутного удару по економіці всієї країни.

Це не перша атака на Йоганнесбург. Основна електрокомпанія міста, City Power, також постраждала від вірусу-вимагача у липні 2019 року. Цього разу влада Йоганнесбурга прийняла рішення не платити викуп зловмисникам і має намір відновити ІТ-інфраструктуру міста самостійно за допомогою резервної копії

Інші новини

Найкраща ціна