+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

ІІ DeepMind не склав тест на перевірку знань шкільного курсу математики

ІІ DeepMind не склав тест на перевірку знань шкільного курсу математики

Система DeepMind від Google, яка цілеспрямовано вивчила шкільний курс математики, алгебри та частково геометрії, за підсумками перевірки набрала всього 14 балів із 40. І цим провалила тест, орієнтований на перевірку знань рівня 16-річних школярів.

Дослідження проводилося у Великій Британії, відповідно до норм національної програми освіти. Вона зовсім не така складна, як може здатися – розробники DeepMind вже розібралися, у чому була проблема. Виявляється, хоч ІІ легко вирішує багато математичних завдань, йому все ще не під силу розпізнати постановку самого завдання – у тому вигляді, в якому її отримують школярі.

Замість чіткого набору даних ІІ отримує «абстрактний» з його погляду текст, де літери перемішані з числами, а словесні описи перемежовуються формулами. Те, що для навченого школяра виглядає логічним і зрозумілим, змусило алгоритми DeepMind витратити чи не всі ресурси системи просто на розпізнавання та отримання інформації. І це стало сюрпризом для всіх, адже ІІ начебто пройшов навчання з цієї тематики?

Але ні, вирішити завдання, подане у вільній формі, ІІ виявився, фактично, не здатний. Це означає, що перед розробниками штучного інтелекту постає нове, велике і складне завдання.

Інші новини