+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

IBM оголосила про розробку Pangea III - найпотужнішого у світі суперкомп'ютера у бізнес-секторі

IBM оголосила про розробку Pangea III - найпотужнішого у світі суперкомп'ютера в бізнес-секторі

IBM оголосила про розробку, як стверджує компанія, найпотужнішого в світі суперкомп'ютера в бізнес-секторі. Система під назвою Pangea III запущена в нафтовій корпорації Total.

Для роботи Total Pangea III потрібно 1,5 МВт енергії, що втричі менше, ніж попередня модель. У розрахунку на один петафлоп продуктивності новинка споживає на 10% менше електрики.

Згідно з заявою Total, нова система збільшує обчислювальну потужність обладнання компанії приблизно в 5 разів - до 31,7 петафлопс, що еквівалентно приблизно 170 000 ноутбуків разом узятих. Крім того, Pangea III потроює ресурси для зберігання даних – до 76 Пбайт.

Судячи з характеристик, Pangea III займає 11-е місце у світі за продуктивності суперкомп'ютерів із рейтингу Top 500.

В основі Pangea III лежать процесори IBM Power9, оптимізовані для роботи зі штучним інтелектом. Чіпи під час роботи спільно з прискорювачами підвищують як швидкість, так і енергоефективність при роботі з високопродуктивними обчисленнями, йдеться у прес-релізі.

Додаткові обчислювальні потужності Pangea III збільшують операційну ефективність Total. Це дозволяє Total знизити геологічні ризики при розвідці та розробці надр, прискорити вивчення родовищ та реалізацію проектів, а також підвищити вартість наших активів за рахунок оптимізованих польових операцій, і це все за менших витрат, заявив президент підрозділу Total Exploration & Production

Total збирається використовувати суперкомп'ютер для обробки даних на етапі розвідки та розробки надр, щоб можна було точно визначати місцезнаходження вуглеводнів під землею. Крім того, компанія зможе впровадити нові методи пластового моделювання, щоб краще прогнозувати обсяг видобутку ресурсів.

Інші новини