+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Google представив нову мову логічного програмування Logica

Google представив нову логічну мову програмування Logica

Компанія Google представила нову логічну мову програмування Logica, призначену для маніпулювання даними і перекладу програм на мову SQL. Нова мова орієнтований на тих, хто хоче використовувати синтаксис логічного програмування при написанні запитів до бази даних. В даний час отриманий SQL-код може бути виконаний в сховищі Google BigQuery або в СКБД PostgreSQL і SQLite, які до сих пір експериментально підтримуються. Надалі планується розширення кількості підтримуваних діалектів SQL. Код проекту написаний на Python і опублікований під ліцензією Apache 2.0.

Logica продовжує розвивати ще одну розроблену Google мову обробки даних Yedalog і забезпечує рівень абстракції, недоступний у рідному SQL. Запити в Logica програмуються у вигляді набору логічних тверджень. Підтримуються модулі, операції імпорту та можливість використання Logica з інтерактивної оболонки Jupyter Notebook.

Написання складних SQL-запитів призводить до необхідності писати громіздкі багаторядкові ланцюжки, які не є очевидними для сприйняття, перешкоджають повторному використанню частин запиту і ускладнюють його обслуговування. Ви можете використовувати представлення і функції для типових повторюваних обчислень в SQL, але вони не підтримують операції імпорту і не забезпечують гнучкість мов високого рівня (наприклад, не можна передати функцію функції). Logica дозволяє складати програми з невеликих, зрозумілих і багаторазових логічних блоків, які можна тестувати, пов'язувати з конкретними іменами і групувати в пакети, доступні для використання з іншими проектами.

Інші новини

Найкраща ціна