+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Gartner опублікував рейтинг RPA-рішень. UiPath, Automation Anywhere та Blue Prism – лідери RPA-ринку

Gartner опублікував рейтинг RPA-рішень. UiPath, Automation Anywhere та Blue Prism – лідери RPA-ринку

За даними дослідницької компанії Gartner, лідери серед виробників RPA-систем (robotic process automation, роботизована автоматизація процесів — vc.ru) — UiPath, Automation Anywhere, Blue Prism, Nice та Pegasystems. До того ж ця п'ятірка контролює 47% світового ринку.

У 2018 році компанія Forrester склала свій рейтинг RPA-рішень з докладним описом критеріїв. На думку Forrester, UiPath, Automation Anywhere та Blue Prism – лідери RPA-рішень. WorkFusion, Pegasystems, Nice, Kryon, Kofax, EdgeVerve та Thoughtonomy – сильні гравці ринку. А Redwood Software, Contextor, Softomotive, AntWorks та Another Monday – претенденти на звання сильних гравців.

UiPath - Інструмент призначений для автоматизації як внутрішніх операцій, і процесів взаємодії з клієнтами. Інформація про вартість продуктів UiPath доступна тільки за запитом, але за даними користувачів, ліцензія UiPath Studio коштує $3000 на рік, UiPath Orchestrator — $20 тисяч на рік, кожен Attended-робот $1200 на рік, а Unattended — $8000.

Є безкоштовний курс навчання UiPath Academy з тестами та завданнями, а також безкоштовна 60-денна пробна версія. Також існує безкоштовна версія — UiPath Community Edition, вона призначена для використання в наукових колах, некомерційними та малими підприємствами з річним оборотом менше $5 млн.

Компанія UiPath, заснована 2005 року в Бухаресті, сьогодні оцінюється $7 млрд. До її клієнтів входять Atos, PWC, Lufthansa, HP, DHL.

UiPath дозволяє повністю імітувати дії людини: переміщати покажчик миші та клацати на кнопки, заповнювати форми, відкривати та надсилати електронні листи, переміщати файли, працювати в Word та Excel, приймати рішення if («якщо») — then («те»).

Графічний інтерфейс користувача UiPath базується на платформі Microsoft. Комплектація включає інструменти для візуалізації - Elasticsearch, Kibana і Tableau, а також CyberArk для управління обліковими даними.

UiPath співпрацює з постачальниками рішень з обробки природної мови (NLP), інтелектуального оптичного розпізнавання символів (IOCR), машинного навчання. Також UiPath використовує засоби розпізнавання неструктурованих даних від компанії ABBYY.

У систему вбудовано чат-бот. UiPath має як десктопну, так і мобільну версії і може працювати з будь-якими додатками, наприклад, із «1С» або SAP.

Основні компоненти продукту UiPath: студія, робот, оркестратор.

UiPath Studio — це інтерфейс розробки сценаріїв роботизації процесів.

UiPath Robot безпосередньо виконує сценарії роботизації. Він може бути як бек-офісним (unattended), так і фронт-офісним (attendend). У першому випадку робот запускається за розкладом та виконує певні завдання без участі людини. У другому — робот встановлений на робочому місці користувача і запускається натисканням клавіш.

UiPath Orchestrator - засіб централізованого управління роботами, звітності, аудиту та моніторингу. Дозволяє визначати розклад роботи робота, контролювати результати її виконання, змінювати паролі.

Automation Anywhere - інструмент підходить для середніх та великих організацій. В основному затребуваний у таких галузях, як фінанси та банківська справа (33%), ІТ та телекомунікації (15%), охорона здоров'я та фармацевтична промисловість (12%). Вартість продуктів Automation Anywhere не розголошується, за деякими даними, вона вище, ніж у Uipath, і ліцензія становить близько $ 5000. Доступна безкоштовна пробна версія повного набору Automation Anywhere Digital Workforce на 30 днів.

Компанія Automation Anywhere, заснована в Каліфорнії 2003 року, — один із лідерів із роботизації бізнес-процесів. Її продукти використовують понад 3000 компаній, серед яких Google, Siemens, Cisco, Dell і MasterCard.

Automation Anywhere надає платформу для цифрової робочої сили, орієнтовану на закупівлю, оплату, управління персоналом, обробку претензій та інші процеси. Базові роботи Automation Anywhere легко налаштовуються, але для більш прогресивних знання XML і C #.

Як і UiPath, роботи Automation Anywhere можуть автоматизувати бек-офіс та удосконалити роботу з клієнтами, при цьому 80% роботи припадає на бек-офіс.

У платформі є машинне розпізнавання образів, аналітика неструктурованого тексту. Роботи можуть входити в корпоративні додатки, використовуючи облікові дані, і автоматизувати завдання, пов'язані з будь-яким корпоративним додатком, включаючи застарілі додатки без API-інтерфейсу. Найбільші проекти Automation Anywhere із впровадження RPA на сьогодні включають понад 10 тисяч віртуальних співробітників.

Blue Prism - інструмент використовується в таких галузях, як промислове виробництво, медицина, телекомунікації та медіа. За словами директора з маркетингу Blue Prism, продукт орієнтований на масштабну автоматизацію корпоративних процесів «у найбільших операційних відділах». Вартість продукту Blue Prism починається від $ 15 тисяч до $ 18 тисяч на рік. Безкоштовної пробної версії не передбачено.

Британська компанія Blue Prism була заснована в 2001 році групою експертів з автоматизації процесів. Ця компанія вважається родоначальником технології RPA.

За даними на 2017 рік, рішення Blue Prism використали 448 компаній, серед яких O2, Walgreen, Heineken.

RPA побудована на платформі Microsoft .NET Framework, автоматизує будь-яку програму та підтримує будь-яку платформу — Windows, WPF, Java. Програмний робот допомагає автоматизувати адміністративні процеси так само, як і людина. При цьому під час роботи з інструментом Blue Prism не потрібно писати код.

Проекти роботизації запускаються за проміжок від чотирьох до шести тижнів. Роботів використовують тільки для автоматизації бек-офісу. На відміну від Automation Anywhere та UiPath, Blue Prism не має функції запису макросів.

Kofax - продукт використовується в таких галузях, як фінанси, логістика, страхування, державне управління та охорона здоров'я. Вартість продукту Kofax можна дізнатися, зробивши запит на сайті. Також існує безкоштовна пробна версія.

Американський виробник програмного забезпечення з 34-річним стажем вважається одним з лідерів у сегменті роботизації бізнес-процесів. Рішеннями Kofax користується близько 20 тисяч компаній.

Роботи Kofax мінімізують виконання співробітниками рутинних завдань: взаємодіють з обліковими системами, запускають процеси та обмінюються даними, зіставляють інформацію з різних джерел.

Платформа для створення програмних роботів взаємодіє з системами будь-яких класів, у тому числі CRM, ERP, ECM та BPM. Для розпізнавання та отримання даних компанія використовує власний продукт — Kofax Transformation Module. Платформа базується на технологіях Java і .NET.

За рахунок особливої ​​архітектури, яка запускає всі інтелектуальні інструменти з центрального сервера і не потребує інфраструктури віртуальних робочих столів, роботи Kofax не потребують складного коду і можуть бути розроблені в короткий термін.

Softomotive - інструменти компанії підходять для середнього та великого бізнесу в різних напрямках діяльності. Вартість продуктів та можливість отримання пробної версії можна уточнити на сайті Softomotive. Клієнтам, партнерам та розробникам доступні різні навчальні програми з роботизації та автоматизації.

Продуктами грецького виробника, що працює на ринку автоматизації та роботизації з 2005 року, користується 8000 клієнтів, в числі яких IBM, Siemens, Xerox і Teva. Softomotive співпрацює з 75 консалтинговими партнерами, але 80% від продажу платформи є прямими.

У Softomotive є два продукти: інструмент Robotic Desktop Automation для створення програмних роботів WinAutomation на базі Windows та Robotic process automation під назвою ProcessRobot, що включає технології штучного інтелекту.

ProcessRobot автоматизує будь-який процес, незалежно від додатків і технологій, що використовуються. Він підтримує Java, HTML5, Microsoft, .NET, Silverlight, WPF, Citrix та веб-браузери Internet Explorer, Mozilla Firefox та Google Chrome.

У платформи ProcessRobot є кілька механізмів розпізнавання — Microsoft MODI, Google Tesseract та ABBYY Flexicapture, які дозволяють читати PDF-файли та текст з екрану. ProcessRobot також інтегрований в основні когнітивні сервіси, що надаються Microsoft, Google та IBM Watson.

Продукти WorkFusion підходять для компаній усіх розмірів та спеціалізацій. Є безкоштовний продукт для початківців та 30-денна ознайомча версія більш просунутого інструменту RPA Express Pro. Вартість продукту Smart Process Automation можна дізнатись за запитом на сайті. Також розробник пропонує користувачам пройти безкоштовні курси з RPA — Automation Academy.

Виробник Workfusion, заснований у 2010 році, об'єднує робототехніку, когнітивну автоматизацію на базі AI та оркестрування робочої сили для автоматизації бізнес-процесів.

Користувачам доступно три продукти: RPA Express Starter, RPA Express PRO та Smart Process Automation. Перший призначений для індивідуальних підприємців, другий для невеликих компаній та третій для великих організацій. У тій же градації інструменти вирішують прості, середні та складніші завдання, мають різні можливості щодо оптичного розпізнавання символів та масштабування середовища.

Платформи Workfusion дозволяють автоматизувати будь-яку програму, включаючи звичайне корпоративне програмне забезпечення, таке як Citrix, Office, Oracle і SAP, а також не настільки поширені користувацькі програми. У продуктах Workfusion є RPA Recorder, що записує всі досконалі дії, і чат-боти, які можна інтегрувати в існуючі онлайн-і мобільні платформи для обміну текстовими повідомленнями. Автоматизація виконується як для фронт-, так і для бек-офісу.

Nice - рішення використовується у сфері фінансових послуг, страхування, медицини, виробництва, високих технологій і телекомунікацій, енергетики. Щоб дізнатися вартість продукту та отримати демо-версію, потрібно відправити запитовиробнику.

Nice Robotic Automation — один із напрямків діяльності великої ізраїльської high-tech-компанії, заснованої в 1986 році. Рішення Nice Ltd використовують 22 тисячі організацій у більш ніж 150 країнах, включаючи понад 80 компаній зі списку Fortune 100.

Рішення для автоматизації процесів Nice включає централізоване управління (кабінет управління роботами), яке контролює життєдіяльність системи та розподіляє роботизовані ресурси в залежності від потреб клієнта.

Панель управління завданнями дозволяє переглядати конкретні завдання та загальний обсяг виконуваної роботи. Система відстежує як успішно виконані завдання, так і збої, і сигналізує, коли супервайзеру необхідно втрутитися.

Відкрита платформа Nice Robotic Automation призначена для інтеграції в багато провідних технологій ІІ, таких як оптичне розпізнавання символів (OCR), чат-боти та технології машинного навчання.

Розширені можливості OCR дозволяють автоматизувати процеси з неструктурованих джерел даних, наприклад, відсканованих документів. Система передбачає автоматизацію фронт- та бек-офісу.

Pegasystems - платформа застосовується у таких галузях, як державне управління, банківська справа, провадження та зв'язок. У компанії існує кілька моделей ліцензування: місячна, річна та постійна.

Вартість платформи RPA на місяць — $350 за одного робота, для безстрокового використання — $10 800 та ще 20% за щорічне обслуговування. Додаткові функції машинного навчання оплачуються окремо. Є 30-денна пробна версія продукту і багато різних платних курсів.

Американська компанія, заснована в 1983 році, займається розробкою ПЗ для управління взаємовідносинами з клієнтами (CRM), автоматизації цифрових процесів та управління бізнес-процесами (BPM). Обслуговує понад 200 компаній, найвідоміша з яких — фінансовий конгломерат Bank of America.

Pega Robotic Process Automation дозволяє організаціям автоматизувати такі рутинні дії, як реєстрація клієнтів та співробітників, звіряння фінансів та оновлення інформації про клієнтів. Можливості OCR та аналіз тексту та зображення використовуються платформою для інтерпретації неструктурованих документів. Штучний інтелект аналізує роботу компанії і допомагає знаходити процеси для оптимізації.

Pegasystems надає лише хмарні рішення. Платформа може працювати на Windows, Linux та Mac. Інструмент призначений для середніх та великих підприємств.

Платформа Robin складається з трьох основних компонентів.

  • Robin Studio — модуль проектування роботів за допомогою візуального конструктора.
  • Robin Robot — модуль виконання автоматизованих сценаріїв.
  • Robin Orchestrator — модуль диспетчеризації роботи кількох роботів.

У платформі є чат-боти, які можуть взаємодіяти з користувачем через популярні месенджери та корпоративні засоби зв'язку (Slack, Viber та інші) або вбудовуватись у веб-додаток чи сайт.

Інші новини