+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Gartner: обсяг світового ринку систем управління базами даних (СУБД) збільшився завдяки хмарним проектам

Gartner: обсяг світового ринку систем управління базами даних (СУБД) збільшився завдяки хмарним проектам

За оцінками експертів, основний внесок (близько 68%) у цей підйом внесли хмарні рішення, а серед виробників відзначилися компанії Microsoft та Amazon Web Services (AWS), на які припало 75,5% зростання ринку.

Дослідження показало посилення тенденції переходу СУБД у хмарне середовище. Очікується, що до 2022 року приблизно 75% систем буде розгорнуто або перенесено на хмарну платформу, і лише 5% рішень мігрують у зворотний бік — з хмари до локальної інфраструктури.

Такий тренд фахівці пов'язують із популярністю бізнес-моделі SaaS (програмне забезпечення як послуга), а також практичною значимістю використання СУБД для аналітичних завдань. У Gartner кажуть, що клієнти запроваджують нові додатки та переводять існуючі ресурси в хмару з швидкістю, що експоненційно зростає.

Компанії все частіше залучають хмарні сервіси для завдань, пов'язаних з аналітикою, машинним навчанням, штучним інтелектом, озером даних і зберіганням інформацією.

За словами аналітиків, у деяких випадках хмарні сервіси можуть виявитися дорожчими за традиційне програмне забезпечення, проте перші надають такі незаперечні переваги: ​​усунення необхідності в управлінні інфраструктурою та можливість більш легкого масштабування процесів. Крім того, найчастіше хмара безпечніша, додають у Gartner.

Хоча у 2018 році витрати на локальні СУБД від Oracle, Microsoft, IBM та інших вендорів збільшувалися, позитивна динаміка досягалася не за рахунок нових впроваджень, а завдяки примусовому оновленню софту. Компанії мусять ставити нові версії та доповнення до продуктів, щоб уникнути ризиків, зазначають дослідники.

Більшість нових СУБД-проектів запускаються у хмарі. У цих умовах постачальники інфраструктури для хмарних сервісів та послуг, які надаються на її основі, стають новою платформою для керування даними.

Аналітик Gartner каже, що практично всі інновації на ринку систем управління базами даних розвиваються у хмарі. Тому будь-хто, хто хоче скористатися перевагами останніх розробок, повинен бути присутнім у цьому середовищі.

Постачальники хмарних послуг формують навколо себе екосистеми, пропонуючи не лише самі сервіси, а й можливості для організації взаємодії між ними та з конкуруючими продуктами.

У категорії локальних СУБД підхід інший: тут окремі продукти найчастіше виконують кілька завдань, але рідко пропонують вбудовані механізми для інтеграції з іншим програмним забезпеченням у локальному середовищі.

Інші новини

Найкраща ціна