+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

ESET виявила сайт, який розповсюджує шахрайську версію Microsoft Windows Movie Maker – програми для створення та редагування відео.

ESET виявила сайт, що розповсюджує шахрайську версію Microsoft Windows Movie Maker – програми для створення та редагування відео. Підтримка Windows Movie Maker припинена Microsoft з 10 січня 2017 р., програма не доступна для завантаження на сайті виробника. Проте вона має високий попит, ніж, зазначають в Eset, і намагаються скористатися шахраями.

Модифікована версія Windows Movie Maker розповсюджується через сайт windows-movie-maker.org, зареєстрований у 2010 р. найбільшою кількістю інтернет-користувачів). У пошуковій системі Bing він також потрапляє на першу сторінку видачі.

Встановивши програму із сайту шахраїв, користувач отримає робочу версію Windows Movie Maker. Але якщо програма Microsoft безкоштовна, то шахраї позиціонують свою версію як тріальну та пропонують користувачеві заплатити 29,95 дол. за повнофункціональну програму – спочатку при запуску, далі при спробах зберегти новий контент.

Завдяки високим позиціям у пошукових системах шахраї отримали доступ до масової аудиторії. Модифікований Windows Movie Maker був однією з найактивніших кіберзагроз за кілька днів після появи, за даними телеметрії ESET.

ESET рекомендує завантажувати софт лише з офіційних майданчиків. Антивірусні продукти компанії детектують модифікований Windows Movie Maker як Win32/Hoax.MovieMaker та блокують сайт, що розповсюджує загрозу. Фахівці ESET повідомили про діяльність шахраїв у Google та Microsoft.

Інші новини