+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Додаткові обмеження на використання ІІ в системах відеоспостереження та відеоаналітики запровадять у країнах ЄС

У країнах ЄС будуть введені додаткові обмеження на використання ШІ в системах відеоспостереження та відеоаналітики

Європарламент готує поправки до законодавства, що забороняють використання штучного інтелекту для масового відеоспостереження за людьми і оцінки соціальної поведінки. Виняток становлять військові системи.

Заплановані обмеження:

  • заборона використання систем ШІ для маніпулювання поведінкою людей, для оцінки соціальної поведінки, крім випадків, коли це необхідно для забезпечення громадської безпеки.
  •  Дистанційні системи біометричної ідентифікації в громадських місцях (наприклад, системи розпізнавання осіб) зможуть бути реалізовані тільки за згодою влади.
  • Додатки ШІ, використання яких може бути пов'язане з великими ризиками, перед впровадженням доведеться пройти спеціальну перевірку.
  • До систем ШІ «високого ризику» будуть віднесені ті, від яких може залежати безпека і життя людини (наприклад, безпілотні апарати або системи для віддаленої хірургії), а також його права і демократична свобода.

Країни-члени ЄС повинні будуть сформувати відповідні органи для тестування, сертифікації та перевірки систем ШІ. Компанії, які розробляють заборонені законом послуги ШІ або надають невірну інформацію про них, можуть бути оштрафовані на суму до 4% від їх доходу.

Інші новини

Найкраща ціна