+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Avast повідомила про виявлення більше 200 fleeceware-додатків в App Store та Google Play

Avast повідомила про виявлення понад 200 флісових додатків в App Store і Google Play

Avast повідомила про виявлення понад 200 флісових додатків в App Store і Google Play. SensorTower, компанія з дослідження ринку та аналітики мобільних додатків, підрахувала, що додатки були завантажені більше мільярда разів. Станом на березень 2021 року вони принесли понад 400 мільйонів доларів доходу. Програми Fleeceware були завантажені 23,2 мільйона разів. Користувачі Android-пристроїв витратили на підписку $ 400 000, завантаживши додатки 21,6 млн разів. Списки виявлених флісових додатків Avast відразу ж відправляються в Apple і Google.

Флісовий посуд - відносно молодий вид шахрайства. Користувачеві пропонують завантажити цікавий додаток на безкоштовний пробний період, найчастіше на три дні. Потім додаток автоматично стягує непропорційно високу абонентську плату. Наприклад, додаток FortuneScope після короткого пробного періоду списує $ 66 в тиждень, що обійдеться жертві в $3 432  в рік, якщо підписку не скасувати. Недостатньо просто видалити додаток: потрібно скасувати підписку в налаштуваннях магазину додатків. Реклама додатків Fleeceware часто з'являється в соціальних мережах, таких як Facebook, Instagram, Snapchat  і TikTok.

В основному, виявлені флісові додатки - це симулятори музичних інструментів, фоторедактори, фільтри для камери, додатки для хіромантії і прогнозування майбутнього, а також для зчитування QR-кодів і PDF-файлів. Незважаючи на те що ці додатки в основному виконують свої функції, навряд чи користувачі захотіли б справно оплачувати дорогу підписку, якби знали її реальну вартість. Особливо з огляду на існування більш дешевих або навіть безкоштовних аналогів таких додатків, каже дослідник загрози з Avast.  - Здається, що флісові програми в першу чергу спрямовані на дітей і підлітків. Такий висновок можна зробити на основі барвистих скріншотів і рекламних банерів таких додатків в соціальних мережах, які пропонують «безкоштовно скачати» або «встановити безкоштовно» такі додатки. Поки батьки помічають щотижневі списання готівки, творці флісових додатків вже можуть отримувати значний дохід.

Дослідники Avast виявили флісові додатки для Android, використовуючи платформу для аналізу мобільних загроз apklab.io, а потім вирішили перевірити їх наявність в Apple App Store.

Avast рекомендує користувачам бути уважними та обережними під час використання та завантаження програм, оскільки функція підписки стає все більш поширеною. Ось кілька порад від експертів Avast, які допоможуть захиститися від програм флісового програмного забезпечення:

  • Ознайомтеся з умовами передплати. Перевірте, скільки буде коштувати підписка на такий додаток після закінчення пробного періоду, і подумайте, чи варто платити за нього регулярно.
  • Критично ставтеся до реклами додатків. Реклама флісових додатків привертає увагу користувачів барвистими зображеннями і привабливими обіцянками, які, швидше за все, не відображають реальний функціонал програми.
  • Прочитайте дрібний шрифт. Уважно читайте опис програми, приділяючи особливу увагу пункту «Внутрішньо-прикладні покупки». Ознайомтеся з умовами підписки, навіть якщо є безкоштовний пробний період, так як плата може стягуватися автоматично.
  • Захистіть платежі. Переконайтеся, що доступ до способів оплати захищений паролем або біометричною  перевіркою. В цьому випадку діти не зможуть випадково підписатися.

Інші новини