+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Apple повинна буде відкрити доступ до NFC стороннім банківським додаткам та сервісам

Apple повинна буде відкрити доступ до NFC стороннім банківським додаткам та сервісам

Парламент Німеччини (бундестаг) ухвалив поправки до закону про боротьбу з відмиванням грошей. Серед іншого вони зобов'язують Apple надати іншим сервісам мобільних платежів доступ до модуля NFC в iPhone, повідомляє Zeit Online.

Якщо закон схвалить Федеральна рада, вона набуде чинності з 2020 року. У такому разі Apple повинна буде відкрити доступ до NFC стороннім банківським додаткам та сервісам, що дозволить конкурувати з Apple Pay. Власники iPhone зможуть оплачувати покупки, використовуючи замість Apple Pay додаток банку.

Reuters уточнює, що в законі не згадується Apple, але написано, що будь-який оператор інфраструктури електронних платежів має надавати доступ конкурентам за розумну плату. Таким чином, Apple зможе стягувати з банків плату за доступ до NFC, але позбудеться комісії з платежів через Apple Pay.

Представник Apple заявив, що зміни загрожують зручності та безпеці користувачів.

Ми здивовані тим, як раптово було введено цей закон. Ми побоюємося, що законопроект може зашкодити зручності користувачів та захисту даних та фінансової інформації – прес-служба Apple

Bloomberg і Reuters у жовтні 2019 року писали, що Єврокомісія розпочала попередню перевірку Apple Pay на предмет монопольного становища Apple Pay на ринку прийому платежів через те, що Apple забороняє використовувати у своїх пристроях платіжні рішення інших компаній.

Зручність може стати надто дорогою, якщо вона усуває конкуренцію. Тому що, зрештою, вам, можливо, доведеться заплатити вищу ціну — це можуть бути комісійні збори, а можуть бути дані.

Очевидно, що споживачам вигідно, щоб різні платіжні системи могли працювати разом – Маргрет Вестагер єврокомісар з питань конкуренції

Інші новини