+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Запущено першу у світі комерційну квантову мережу

Запущено першу у світі комерційну квантову мережу

У Британії запущено першу у світі комерційну квантову мережу. Безпечна мережа буде застосовувати квантове розподілення ключів (QKD): для захисту шифрованих повідомлень використовуються принципи квантової механіки, а не складні математичні розрахунки.

Нова мережа простягається від Іпсвіча до Кембриджу і належить до проекту UK Quantum Network, який підтримує Національна програма квантових технологій Великобританії. Мережа була побудована партнерами Quantum Communications Hub та BT, а також університетами Кембриджа та Йорка. Розробку також підтримували ID Quantique та ADVA, які постачали системи QKD та інше обладнання, а також забезпечували інтеграцію мережі.

Канал із квантовим захистом безпосередньо поєднує не лише дослідні центри BT Labs та Кембриджського університету, а й високотехнологічні промислові кластери – Кембриджський науковий парк та Innovation Martlesham біля Іпсвіча. Такий зв'язок відкриває двері для величезної кількості проектів із безпечної передачі даних у рамках квантових мереж, які можуть використовуватися промисловістю.

Спочатку перевірку нової мережі буде присвячено тестуванню протоколу COW, який грубо кодує криптографічний ключ на одному фотоні. Оскільки будь-яка спроба прочитати фотони змінює їхнє кодування, це дозволяє гарантувати безпеку кожного ключа на іншому кінці лінії. Нове високошвидкісне з'єднання дозволить тестувати та демонструвати квантові технології, у тому числі їх використання для захисту важливих та конфіденційних даних у охороні здоров'я, банківській справі, обороні та логістиці.

Поки що однією з основних проблем QKD залишається радіус дії, який обмежений кількома сотнями кілометрів оптичного волокна. Це пов'язано з тим, що фотони, що несуть інформацію, можуть розсіюватися і таким чином губитися у волокні, що знижує швидкість формування секретних ключів.

Інші новини

Найкраща ціна