+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Windows Terminal — новий, сучасний, швидкий, ефективний, потужний та продуктивний термінальний додаток для інструментів та оболонок командного рядка Command Prompt, PowerShell та WSL

Windows Terminal — новий, сучасний, швидкий, ефективний, потужний та продуктивний термінальний додаток для інструментів та оболонок командного рядка Command Prompt, PowerShell та WSL

Windows Terminal — це новий, сучасний, швидкий, ефективний, потужний та продуктивний термінальний додаток для користувачів інструментів та оболонок командного рядка, таких як Command Prompt, PowerShell та WSL

Windows Terminal буде поставлятися через Microsoft Store в Windows 10 і регулярно оновлюватиметься, гарантуючи, що ви завжди йтимете в ногу з часом і зможете користуватися новітніми функціями та останніми поліпшеннями з мінімальними зусиллями.

Ключові функції Windows Terminal

Кілька вкладок

Ви просили, і ми почули! Найчастіше запитувана функція для терміналу - це підтримка кількох вкладок, і ми дуже раді, що нарешті змогли надати цю функцію. Тепер ви можете відкривати будь-яку кількість вкладок, кожна з яких підключена до оболонки командного рядка або додатку на ваш вибір, наприклад, Command Prompt, PowerShell, Ubuntu на WSL, Raspberry Pi через SSH і т. д.

Красивий текст

У Windows Terminal використовується GPU-прискорення DirectWrite/DirectX на основі движка рендерингу тексту. Цей новий движок рендерингу тексту буде відображати текстові символи, гліфи та символи, присутні в шрифтах на вашому ПК, включаючи ідеограми CJK, емоди, символи powerline, значки, лігатури програмування і т. д. Цей движок навіть рендерит текст набагато швидше, GDI консолі!

Ви також матимете можливість використовувати наш новий шрифт! Ми хотіли створити веселий, новий, моноширинний шрифт, щоб покращити сучасний зовнішній вигляд терміналу. Цей шрифт не тільки включатиме лігатури програмування, але й матиме власний оппен-сурсний репозиторій. Залишайтеся з нами для отримання додаткової інформації про новий проект шрифту!

Налаштування та конфігурованість

Ми зв'язалися з багатьма користувачами командного рядка, які люблять кастомізувати свої термінали та програми командного рядка. Windows Terminal надає безліч налаштувань та параметрів конфігурації, які дають великий контроль над зовнішнім виглядом терміналу та кожною з оболонок/профілів, які можна відкривати як нові вкладки. Налаштування зберігаються в структурованому текстовому файлі, що спрощує конфігурування для користувачів та/або інструментів.

Використовуючи механізм конфігурування терміналу, ви зможете створити кілька профілів для кожної оболонки/додатку/інструменту, які ви хочете використовувати, будь то PowerShell, Command Prompt, Ubuntu або навіть SSH з'єднання з Azure або пристроями IoT. Ці профілі можуть мати власну комбінацію стилів і розмірів шрифту, колірних тем, рівнів розмиття/прозорості фону тощо.

Більше!

Після випуску Windows Terminal 1.0, ми плануємо розпочати роботу з багатьма фічами, які вже є в нашому белогу, на додаток до багатьох фічів, які ви, як спільнота, ймовірно, додасте!

На сьогоднішній день Windows Terminal та Windows Console доступні в опен-сурсі, так що ви вже можете клонувати, збирати, запускати та тестувати код з репозиторію на GitHub:github.com/Microsoft/Terminal

Також, цього літа в Microsoft Store буде випущена прев'ю-версія Windows Terminal для першопрохідників та надання фідбека.

А вже взимку ми плануємо остаточно випустити Windows Terminal 1.0, і ми будемо працювати з спільнотою, щоб переконатися, що вона повністю готова, перш ніж ми випустимо!

Ми раді оголосити, що ми відкриваємо не тільки Windows Terminal, але й Windows Console, яка містить інфраструктуру командного рядка в Windows і надає традиційний Console UX.

Нам уже не терпиться попрацювати з вами над покращенням та розширенням можливостей командного рядка Windows!

Основною метою Windows Console є збереження зворотної сумісності з існуючими інструментами командного рядка, скриптами і т. д. Хоча нам і вдалося додати безліч ключових покращень у функціонал консолі, ми не можемо внести подальші суттєві покращення в UI консолі без “порушення світу” .

Тому настав час для нового, свіжого підходу.

Windows Terminal встановлюється та працює разом з існуючою програмою Windows Console. Якщо ви безпосередньо запускаєте Cmd/PowerShell/ін., вони почнуть підключатися до традиційного екземпляра консолі так само, як завжди. Таким чином, зворотна сумісність залишається незмінною, і в той же час ви можете використовувати Windows Terminal, якщо ви захочете це зробити. Windows Console буде продовжувати поставлятися до Windows протягом десятиліть для підтримки існуючих/застарілих програм та систем.

Відвідайте репозиторій за адресою github.com/Microsoft/Terminal, щоб клонувати, зібрати, протестувати та запустити термінал! Крім того, ми будемо вдячні, якщо ви будете повідомляти про помилки і ділитися фідбеком з нами та спільнотою, а також виправляти проблеми та вносити покращення в GitHub.

Цього літа спробуйте встановити та запустити Windows Terminal із Microsoft Store. Якщо ви зіткнетеся з будь-якими помилками, поділіться відгуком через Feedback Hub або розділ Issues на GitHub, який призначений для питань та обговорень.

Інші новини