+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Windows 10X зможе запускати Win32-програми за допомогою контейнерів

Windows 10X зможе запускати Win32-програми за допомогою контейнерів

На початку жовтня Microsoft анонсувала нову операційну систему під назвою Windows 10X, яка призначена для двоекранних та складних пристроїв. Також вона буде доступна на звичайних ноутбуках.

Новинка проходить під кодовою назвою Santorini і базується на Windows Core OS, яка є урізаною та спрощеною модульною версією Windows. Однак при цьому новинка не обмежуватиметься лише універсальними програмами.

На LinkedIn виявився запис про те, що команда Microsoft Azure Core OS Kernel працює з командою Windows для розробки контейнерів. За допомогою цієї технології можна буде запускати програми Win32 з магазину Windows, інших джерел тощо. Вони будуть виконуватися в "пісочниці".

Відповідно до опису, контейнерна технологія дозволить зробити запуск Win32-додатків простіше і безпечніше. Це дозволить ізолювати їх від загальної системи та вирішити одну з основних проблем Windows. Йдеться про вразливість перед вірусами.

Крім клієнтських Win32-додатків, у контейнерах виконуватимуться захисні та серверні програми. Хоча, зрозуміло, це вимагатиме серйозної швидкодії від CPU, інакше новітні комп'ютери нещадно гальмуватимуть.

Раніше повідомлялося про об'єднання десктопних та мобільних завдань на Windows 10X. Інакше висловлюючись, це спроба всидіти двох стільцях і зробити універсальну ОС під різні завдання, але з єдиним набором додатків. По суті, це завдання, протилежне спробам створити «десктопний Android» та прагненню запустити Windows 10 на смартфонах Lumia.

Інші новини