+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Waymo Open Dataset - Waymo відкрила у спільний доступ для некомерційного використання великий датасет для навчання алгоритмів безпілотних автомобілів

Waymo Open Dataset - Waymo відкрила у спільний доступ для некомерційного використання великий датасет для навчання алгоритмів безпілотних автомобілів

Waymo відкрила в загальний доступ і тільки для некомерційного використання великий датасет, призначений для навчання алгоритмів безпілотних автомобілів.

Датасет «Waymo Open Dataset» містить у собі тисячу двадцятисекундних записів, зібраних з п'яти лідерів та п'яти камер під час реальних поїздок чотирма американськими містами з різними дорожніми та погодними умовами, як пояснено в блозі компанії.

Більшість даних у датасеті маркована і містить у собі сумарно про 12 млн. 3D міток і 1,2 млн. 2D міток різних об'єктів навколо автомобіля.

Компанія Waymo вважається одним із лідерів у галузі безпілотних автомобілів. Дані є важливими компонентом для машинного навчання у роботі Waymo.

Безпілотні автомобілі Waymo вже проїхали понад 10 млн. миль у двадцяти п'яти містах США. Цей багатий і різноманітний досвід, накопичений у реальному світі, допоміг інженерам і дослідникам компанії розробити та модернізувати безпілотні інноваційні моделі та алгоритми. автомобілями Waymo під час тестових поїздок американськими містами, розташованими в штатах Каліфорнія, Арізона та Вашингтон.

Датасет зібрано на основі тисячі поїздок, що різняться між собою погодою, часом доби, кількістю пішоходів та автомобілів навколо, а також багатьма іншими факторами.

З кожної поїздки розробники Waymo обрали найбільш репрезентативний фрагмент довжиною 20 секунд.

Дані, зібрані з кожної поїздки складаються з відеороликів з п'яти камер та хмар точок з п'яти лідарів (одного лідара дальньої дії та чотирьох лідарів ближньої дії). Для зручності подальшої обробки алгоритмами всі дані датасету синхронізовані та сформовані у вигляді єдиних пакетів даних за кожні 0,1 секунд поїздки.

<Д>Дані датасету розмічено і на них нанесено кордони навколо об'єктів чотирьох головних типів: автомобілі, пішоходи, велосипедисти та дорожні знаки. При цьому поки що розмічено тільки всі дані з лідерів, а з камер розмічено лише сто роликів.

У майбутньому Waymo планує дорозмітити всі дані з камер, а також опублікувати дані з нових поїздок.

Цей відкритий датасет лише перший крок для Waymo, де чекають зворотного зв'язку від його дослідників про те, як зробити ці дані ще більш ефективними в нових наступних відкритих датасетах.

Інші новини