+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Шкідливе ПЗ Racoon, створене для розкрадання інформації, швидко завойовує популярність у кіберзлочинців.

Шкідливе ПЗ Racoon, створене для розкрадання інформації, швидко завойовує популярність у кіберзлочинців

Шкідливе ПО під назвою Racoon, створене для розкрадання інформації швидко завойовує популярність у кіберзлочинців. За словами команди дослідників з Cybereason Nocturnus, всього за кілька місяців шкідливість заразила сотні тисяч пристроїв по всьому світу, викрадаючи дані кредитних карт жертв, облікові дані електронної пошти і ін.

Шкідливе ПО не є складним чи інноваційним, проте поширення за моделлю «шкідливе-ПО-як-послуга» (MaaS) надає кіберзлочинцям швидкий і простий спосіб заробити гроші. Raccoon вже входить до десятки найбільш згадуваних шкідливих програм у даркнеті.

Грунтуючись на логах, виставлених на продаж у підпільній спільноті, Raccoon за кілька місяців заразив понад 100 тис. кінцевих точок у всьому світі. З ним легко розбереться будь-який злочинець, незалежно від рівня технічних навичок. Більше того, команда Raccoon постійно працює над її покращенням та наданням чуйної підтримки. Це дає людям швидкий і простий спосіб заробити гроші, не вкладаючи багато коштів і не маючи глибоких технічних знань, повідомили дослідники з Cybereason.

Дослідники вперше виявили Raccoon у квітні 2019 року. Шкідливе ПЗ, написане на мові C++, використовує кілька потенційних методів доставки, включаючи набори експлоїтів (у тому числі Fallout і RIG), а також фішингові атаки і шкідливе ПЗ, що поширюється у складі легітимних програмних пакетів з «сумнівних». >

Після встановлення Raccoon перевіряє системи на наявність інформації про кредитні картки, криптовалютні гаманці, паролі, електронні листи, cookie-файли та дані з популярних браузерів (включаючи збережену інформацію про кредитну картку, URL-адреси, імена користувачів та паролі), а потім відправляє їх оператору { "@context": "https://schema.org", "@type": "NewsArticle", "mainEntityOfPage": { "@type": "WebPage", "@id": "https://itpro.ua/post/vredonosnoe_po_racoon_sozdannoe_dlya_khishcheniya_informatsii_bystro_zavoevyvaet_populyarnost_u_kiberprestupnikov/" }, "headline": "Шкідливе ПЗ Racoon, створене для розкрадання інформації, швидко завойовує популярність у кіберзлочинців.", "image": "https://itpro.ua/themes/default/assets/img/logo.png", "author": { "@type": "Organization", "name": "IT Pro" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "IT Pro", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "https://itpro.ua/themes/default/assets/img/logo.png", "width": 255.99, "height": 40.99 } }, "datePublished": "2019-10-29T12:20:43+00:00", "dateModified": "2019-10-29T12:20:43+00:00" }

Інші новини

Найкраща ціна