+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Зросла кількість фішингових загроз, так чи інакше пов'язаних із чорною п'ятницею

Зросла кількість фішингових загроз, так чи інакше пов'язаних із чорною п'ятницею

За спостереженнями «Лабораторії Касперського», за останні два тижні суттєво зросла кількість фішингових загроз, так чи інакше пов'язаних із «чорною п'ятницею». Напередодні великих розпродажів і наступного сезону святкового шопінгу зловмисники все частіше починають намагатися атакувати користувачів, які віддають перевагу покупкам онлайн. Так, на тижні з 18 по 24 листопада захисні системи «Лабораторії Касперського» зафіксували майже вдвічі більше шахрайських ресурсів, на яких тим чи іншим чином згадувалася «чорна п'ятниця» порівняно з попереднім тижнем з 11 по 17 листопада.

>

Крім цього збільшилася частка фішингових атак, мішенями яких стали інтернет-магазини.

«Старт розпродажів – це справжнє роздолля для інтернет-шахраїв. Адже саме в цей час велика кількість людей починають купувати в онлайн-магазинах подарунки для себе та своїх близьких, вони поспішають і в цьому поспіху втрачають пильність. При цьому варто сказати, що ми очікуємо на зростання кількості фішингових атак не тільки в рамках "чорної п'ятниці", а й наступних новорічних розпродажів. Як показує досвід попередніх років, процентна частка фішингових атак, зокрема на фінансовий сектор, порівняно з усіма іншими атаками у четвертому кварталі приблизно на 12% вище, ніж такий самий показник в іншу пору року», – зазначила старший контент-аналітик «Лабораторії Касперського».

Щоб не потрапити на вудку шахраїв, «Лабораторія Касперського» рекомендує користувачам дотримуватись кількох основних правил: для онлайн-покупок краще мати окрему карту – на ній можна тримати невеликі суми, а також встановити добові ліміти на зняття; не варто переходити за сумнівними посиланнями в пошті, месенджерах чи соцмережах, а також кликати рекламними банерами на сумнівних сайтах; краще завжди уважно перевіряти адресу сайту в адресному рядку, перш ніж вводити дані для оплати; краще уникати магазинів, зареєстрованих на безкоштовних хостингах; якщо ви знайшли щось конкретне та рідкісне у певному магазині і не хочете помилитися, вивчіть на спеціальних whois-сервісах інформацію про те, як давно існує домен і хто його власник – якщо домен зовсім свіжий і незрозуміло, на кого зареєстровано, не варто зв'язуватися з таким магазином; встановіть захисне програмне забезпечення, яке заблокує спробу перейти на підозрілий сайт або шкідливі рекламні банери, а також вчасно спіймає банківського троянця, якщо той спробує пробратися на ваш пристрій.

Інші новини