+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

VMware Octant – продукт для роботи з кластерами Kubernetes на платформі vSphere та управління інформацією про інфраструктуру

VMware Octant - продукт для роботи з кластерами Kubernetes на платформі vSphere та управління інформацією про інфраструктуру

VMware Octant - продукт VMware, який дозволяє працювати з кластерами Kubernetes на платформі vSphere та отримувати більше інформації про цю інфраструктуру.

Цей засіб, доступний як Open Source проект, дозволяє візуалізувати кластер Kubernetes на дешборді з погляду просторів імен та об'єктів, які вони містять. Також відображаються зв'язки об'єктів та ресурсів. На відміну від дешборду Kubernetes, Octant запускається локально на робочій станції, що дозволяє уникнути проблем, пов'язаних з вимогами до безпеки.

Проект Octant насамперед мав на меті візуалізувати ваші робочі навантаження в контейнерах кластерів Kubernetes. Це непросте завдання, оскільки програма може бути пов'язана з сервісом чи іншим внутрішнім або зовнішнім об'єктом – для цього Octant і візуалізує взаємозв'язки.

У рамках одного Deployment є щонайменше один об'єкт ReplicaSet, який обслуговує щонайменше один вузол (pod). Octant вміє знаходити та показувати ці об'єкти. Вузли (pods) мають ServiceAccount і можуть бути асоційовані з одним або декількома сервісними об'єктами, які можуть належати до одного або кількох вхідних (Ingress) об'єктів. Octant також все це візуалізує на дешборді.

Все це дозволяє адміністраторам коректно розуміти пристрій архітектури контейнеризованих додатків, проводити налагодження та вирішувати проблеми, розуміючи в якій точці можливе їх виникнення.

Для управління інфраструктурою Kubernetes існує безліч різних утиліт та засобів (наприклад, kubectl та kustomize), що виконують схожі завдання - створення та управління об'єктами, надання інформації про компоненти, робота з інструментами безперервної інтеграції (continuous integration) та утилітами для доставки додатків користувачам.

Octant надає єдину точку входу в дешборд через бразуер, а архітектура плагінів дозволяє розширювати його функціонал. Таким чином ви зможете інтегрувати графіки використання у структуру вузлів (pods), додати інформацію по точках входу та підсвітити об'єкти, які були недавно додані через механізм continuous delivery.

Octant – це не просто засіб візуалізації. Маючи доступ до об'єктів кластера за допомогою плагінів, він може керувати ними, навіть якщо вони не відображені на дешбордах.

Одна з переваг Kubernetes – це кастомні визначення ресурсів (custom resource definitions), які розширюють стандартний API. Octant вміє візуалізувати ці визначення в реальному часі та відображати кастомні колонки у властивостях. Octant використовує вбудовані схеми (embedded schemas), щоб визначити, чи правильно налаштовані кастомні ресурси. Можливість бачити кастомні ресурси дає адміністратору повнішу картину того, що саме працює в кластерах.

Використовуючи Octant plugin API, користувачі можуть створювати уявлення для кастомних ресурсів так само, як і для вбудованих об'єктів. Також можна створювати візуальні редактори для таких ресурсів.

Сам проект Octant доступний для скачування з репозиторію на GitHub

Інші новини