+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

VMware Cluster Memory може змінити архітектуру датацентрів у майбутньому

VMware Cluster Memory може змінити архітектуру датацентрів у майбутньому

Одна з найцікавіших і найперспективніших технологій, анонсованих на конференції VMworld 2019 - це VMware Cluster Memory, яка дійсно може змінити архітектуру датацентрів у майбутньому.

VMware в рамках сесії VMworld "Big Memory with VMware Cluster Memory" розповіла про те, як можна будувати кластери за допомогою так званих "серверів пам'яті", які забезпечують роботу хостів ESXi та їх віртуальних машин, яким потрібний додатковий простір пам'яті на вимогу .

Є обмеження за обсягом DRAM на одному хості - як правило, це кілька ТБ. Цю проблему можна вирішити створенням окремих Memory-серверів у кластері, які можуть роздавати свою пам'ять високопродуктивною шиною RDMA.

Технології мережного доступу до пам'яті будуть розвиватися, і незабаром можливість використання віртуальними машинами сторінок пам'яті з Memory-хостів буде цілком реальною

Для цього компанія VMware розробила окремий paging-механізм, який дозволяє проводити паджинацію сторінок на віддалений сервер замість локального диска, для чого буде потрібний локальний кеш. При запиті сторінки з віддаленого сервера вона спочатку поміщатиметься у локальний кеш для прискорення повторного використання.

Якщо сторінки тривалий час залишаються незатребуваними, вони переміщаються назад на Memory Server. По-суті, ця технологія є оптимізацією механізму паджинації. У той же час тут поки що існують такі проблеми:

  • Збої, пов'язані з доступом до Cluster Memory
  • Безпека та збереження даних
  • Управління ресурсами у розподіленому середовищі
  • Збільшення споживання міжсерверного каналу
  • Управління життєвим циклом сторінок
  • Продуктивність механізму в цілому

У рамках демо на VMworld 2019 була показана технологія Cluster Memory у дії для віртуальної машини, яка використовує 3 ГБ такої пам'яті.

Інші новини