+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

VMware анонсувала нове сімейство продуктів VMware Tanzu для середовищ Kubernetes

VMware анонсувала нове сімейство продуктів VMware Tanzu для середовищ Kubernetes

VMware Tanzu представлено двома продуктами:

  • Project Pacific — набір засобів для перетворення середовища VMware vSphere в нативну платформу для кластерів Kubernetes (буде доступний у наступних релізах vSphere).
  • VMware Tanzu Mission Control - єдина операційна консоль для кластерів Kubernetes, яка дозволить контролювати всі аспекти життєвого циклу додатків.

Project Pacific

Project Pacific зараз перебуває у статусі технологічного прев'ю. Цей засіб являє собою набір інструментів, який дозволяє перетворити платформу vSphere на засіб нативного виконання програм у середовищі Kubernetes.

Цей продукт вирішуватиме наступні завдання:

  • Використання vSphere для нативного середовища Kubernetes
  • Надання засобів управління, сфокусованих на програмах
  • Можливість взаємодії команд розробки та адміністрування/оперування

За допомогою Pacific розробники продовжать керувати програмами за допомогою Kubernetes, але самі програми за рахунок цього будуть "комфортно почуватися" на платформі ESXi. Адміністратори зможуть виконувати рутинні завдання через засоби управління VMware vCenter.

Оскільки передбачається, що Kubernetes буде працювати в середовищі vSphere, то буде підтримуватися концепція просторів імен в рамках інфраструктури vSphere. Простір імен у K8s - це колекції об'єктів (контейнери, віртуальні машини, диски тощо).

На рівні просторів імен у середовищі K8s можна виконувати стандартні для vSphere операції, такі як контроль та виділення ресурсів, vMotion, шифрування, HA та снапшоти.

VMware Tanzu Mission Control

Tanzu MC дає менеджерам та адміністраторам датацентрів кошти для створення та розгортання нових додатків на платформі Kubernetes, а також дає керувати кластерами K8s з єдиної точки. Таким чином, команди розробки можуть запросити потрібні ресурси, коли їм потрібно, і отримати їх найшвидшим та оптимальним чином.

Платформа Tanzu Mission Control повністю побудована на базі універсального API, який можуть використовувати розробники для оперування кластерами Kubernetes через Cluster API. Це стосується всіх робочих процесів (наприклад, створення або оновлення кластера), а також аутентифікації та інших допоміжних сервісів.

Сама консоль - це SaaS-рішення, яке поєднує об'єкти різної природи в хмарній консолі (наприклад, це можуть бути компоненти платформи vSphere, об'єкти з публічних хмар, засоби OpenShift або просто самопальні інсталяції власної архітектури). Також ви можете прив'язати кластер VMware Essential PKS до консолі Tanzu Mission Control та використовувати засоби автоматизації обслуговування життєвого циклу кластерів, або можна відкрити та використовувати розширені засоби сервісів PKS-кластера.

Консоль Mission Control використовує:

  • Cluster API для управління життєвим циклом (Lifecycle Management)
  • Velero для резервного копіювання та відновлення
  • Sonobuoy для контролю конфігурацій
  • Contour для контролю компонентів ingress

Також усі кластери та їх об'єкти покриваються політиками, що гнучко налаштовуються. Їх можна застосовувати до кластерів та груп кластерів, розмежовуючи таким чином зони відповідальності між розробниками.

Інші новини