+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Власники ноутбуків Huawei на базі Windows 10 можуть перестати отримувати оновлення ОС через торговельну війну між США та Китаєм

Власники ноутбуків Huawei на базі Windows 10 можуть перестати отримувати оновлення ОС через торговельну війну між США та Китаєм

Власники ноутбуків Huawei на базі Windows 10 можуть перестати отримувати оновлення ОС через торговельну війну між США та Китаєм. Microsoft може наслідувати приклад Google, яка під тиском американського уряду припинила співпрацю з Huawei і позбавила її доступу до Android та своїх сервісів.

Компанія Huawei, яка зіткнулася з відмовою від співпраці з боку американських компаній Google, Qualcomm та Intel, може отримати схожу заяву і з боку Microsoft. Софтверна корпорація поки не визначилася зі своєю політикою щодо китайського вендора, але у випадку, якщо вона наслідуватиме Google, це може позначитися на продажах ноутбуків Huawei.

Свою офіційну позицію щодо Huawei компанія Microsoft не розкриває. Журналісти TechRadar звернулися до неї з відповідним запитом, але отримали неоднозначну відповідь від прес-служби: «Нам поки що нема чого коментувати». У результаті, на момент публікації матеріалу долю апдейтів Windows 10 для ноутбуків Huawei вирішено не було.

Бойкот Microsoft може обернутися для власників мобільних ПК Huawei на базі операційної системи Windows 10 відсутністю актуальних оновлень, у тому числі і патчів безпеки, що захищають від нових загроз. Зокрема, Microsoft оперативно відреагувала на появу інформації про уразливості MDS у процесорах Intel: вона вже наступного дня випустила відповідні латки для Windows 10. Якщо Microsoft відмовиться від співпраці з Huawei, то при появі інших подібних вразливостей власники лептопів цієї марки новою загрози.

Huawei не входить до п'ятірки лідерів серед виробників ноутбуків та комп'ютерів – перші три місця у рейтингу утримують Lenovo, HP та Dell, згідно з звітом дослідницької компанії Gartner за I квартал 2019 р.

Станом на 21 травня 2019 р. Huawei не заявляла про наявність у неї власної настільної ОС для ПК, яку вона могла б запропонувати своїм користувачам як альтернативу Windows 10, якщо Microsoft все ж таки закриє доступ до її оновлень. Можливо, Huawei подивиться в бік популярних дистрибутивів Linux, пише Forbes, включаючи регулярно оновлювані і розповсюджувані на безкоштовній основі Ubuntu і Mint.

Інші новини