+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Провідний науковий співробітник із Microsoft закликав інтернет-користувачів вступити до інформаційних профспілок

Провідний науковий співробітник із Microsoft закликав інтернет-користувачів вступити до інформаційних профспілок

Ведучий науковий співробітник Glen Weyl із Microsoft повідомив, що в інтернет-користувачів обманом збирають дані, які потім використовуються для навчання штучного інтелекту, що копіює поведінку людини. За його словами, впровадження такого ІІ в майбутньому може посилити безробіття.

Вейл запропонував користувачам об'єднуватись у громадські групи на кшталт профспілок, спільними зусиллями вимагаючи у корпорацій плату за можливість збору даних в online-режимі, повідомляє інформагентство Reuters.

«Люди виконують всю роботу, а потім їм повідомляють, що вони нічого не роблять, не відіграють жодної ролі, і що в майбутньому автоматизовані ІІ-системи замінять їх. Це нечесно», - заявив фахівець.

Користувачі повинні отримувати плату за позначку до фото в Instagram або завантаження ролика в YouTube, і ця ідея поступово набирає популярності в США, оскільки уряд уважно стежить за розпорядженням персональними даними корпораціями Google, Facebook та Twitter. За словами Вейла, оплата може варіюватися від $500 на рік у нинішній ситуації і досягти $20 тис. через 15 років, коли, за деякими прогнозами, третина всієї роботи виконуватиметься комп'ютерами.

Проте, одиночні користувачі навряд чи будуть хоч щось заробляти, якщо вони не об'єднаються в «союзи даних», як це робили робітники під час промислової революції. Профспілки можуть об'єднати таких користувачів, як любителів соцмереж, що відзначають себе на фотографіях у Facebook, або водіїв, які прокладають маршрути за допомогою Google Maps. Вони також можуть допомогти вирішити проблеми конфіденційності, обмежуючи збір та використання персональної інформації.

Приклади таких спілок вже існують. Американський стартап Datacoup пропонує користувачам платформу для монетизації своїх даних, у той час як голландське об'єднання Datavakbond створено з метою вести прямі переговори з Facebook та Google щодо використання інформації.

Глен Вейл закликає людей діяти активніше в цьому напрямку, щоб не допустити концентрації більшості даних у кількох великих корпорацій та урядових органів.

Інші новини

Найкраща ціна