+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

У вільному доступі з'явилася бета-версія Microsoft Edge на Chromium

У вільному доступі з'явилася бета-версія браузера Microsoft Edge на Chromium

У 2019 р. Edge, фірмовий браузер Microsoft, остаточно переїде на новий для себе двигун Chromium. Бета-версія оглядача, що потрапила в інтернет, виявила присутність в ньому функцій, недоступних в оригінальному браузері на движку EdgeHTML, і показала стабільну і швидку роботу під Windows 10.

У інтернеті у вільному доступі з'явилася бета-версія поки не анонсованого браузера Edge, перекладеного Microsoft на двигун Chromium. Першоджерелами дистрибутива стали китайські веб-ресурси, і сам Microsoft поки що не відреагував на його появу в Мережі.

Бета виявилася повністю робочою, але в ній реалізовані ще не всі функції, що очікуються у фінальному складанні, дату виходу якої станом на 25 березня 2019 р. не оголошено. Весною 2019 р. Microsoft планує випустити глобальне оновлення Windows 10 з індексом 19H1, і перероблений Edge може увійти до його складу разом із новим меню «Пуск» та іншими нововведеннями.

Встановлювати бета-версію Edge на свій ПК або ноутбук не рекомендується – до поширення дистрибутива приклали руку треті особи, які навряд чи мають безпосереднє відношення до Microsoft.

Як і очікувалося, оновлений Edge, який змінив власний движок EdgeHTML на Chromium, дуже нагадує браузер Google Chrome, що в 2015 році пережив масштабний редизайн. На це натякали і опубліковані в перших числах березня 2019 р. скріншоти ранньої версії оглядача, і з моменту їх появи в Мережі вигляд програми не зазнав особливих змін.

За дизайном видно, що Microsoft прагнула зробити свій внесок то тут, то там, але в цілому інтерфейс Edge дуже схожий на Chrome. За даними порталу The Verge, фахівці якого ризикнули запустити бету Edge, браузер цілком непогано працює під Windows 10, хоча в ньому немає значної частини можливостей, що плануються до реалізації.

До основних переваг Edge можна віднести можливість встановлення розширень відразу з двох магазинів - Microsoft Store і Google Store, для чого в меню вибору цих розширень потрібно буде встановити відповідний повзунок в потрібному положенні. Для доступу використовується обліковий запис Microsoft. Поки невідомо, чи ця можливість залишиться в стабільній версії браузера.

У беті оновленого Edge вже є темна тема, проте поки що вона входить до списку експериментальних функцій. Проте її вже можна випробувати, на відміну від заявленого раніше рукописного введення за допомогою стілусу. Очевидно, Microsoft приберіг цю опцію до фінального релізу.

На додаток до перерахованого, Користувачам вже доступний імпорт паролів та закладок зі старої версії Edge або Chrome, а також є можливість вибору стилю сторінки вкладок. В цілому, логіка інтерфейсу Edge тепер більше нагадує її в Chrome, що, в теорії, дозволить користувачам, які віддають перевагу браузеру Google, без особливих труднощів освоїтися в новому творінні Microsoft.

Оригінальний Edge, що з'явився разом з Windows 10 у липні 2015 р., замінив собою всім відомий браузер Internet Explorer, від якого Microsoft рекомендує відмовитися всім без винятку, запозичивши у нього ряд недоліків. Зокрема, Edge на движку EdgeHTML працює повільніше сучасних браузерів на Chromium і оновлюється не так оперативно, що виливається в несвоєчасну інтеграцію підтримки сучасних веб-стандартів та наявність прихованих уразливостей, через які користувачі можуть, наприклад, втратити особисту інформації.

Перехід Edge на Chromium, пише The Verge, вдихнув життя в цей браузер: він став швидшим і стабільнішим, у тому числі і щодо роботи з сайтами. Тим не менш, порівнювати існуючі браузери на Chromium, включаючи «Яндекс.браузер» і нещодавно випущений Falkon 3.1.0, з новим Edge рано – стабільна версія, якої поки немає, може сильно відрізнятися від бети як на кращу, так і на гіршу сторону .

Інші новини