+38/050/370-3627
+38/067/502-3306
+38/044/257-2444
Новини

У рамках програми Ragtime спецслужба Агентство національної безпеки США (АНБ) збирала дані мешканців США.

У рамках програми Ragtime спецслужба збирала дані мешканців США.

Утіклі документи проливають світло на розроблену Агентством національної безпеки США (АНБ) програму стеження Ragtime. Спочатку передбачалося, що програма призначена для перехоплення електронних листів та текстових повідомлень іноземних громадян відповідно до законів США про розвідку. Проте, як показують документи, що втекли нещодавно, під стеження потрапляли і самі американці.

Подробиці про Ragtime є суворо засекреченими, і доступ до них є лише обмеженою кількістю співробітників АНБ. Проте, на початку 2013 року побачила світ книга, що розповідає про програму стеження. Як повідомляється в книзі, є чотири версії Ragtime. Ragtime-A передбачає перехоплення всіх комунікацій, що циркулюють по території США, між іноземцями для організації контртерористичної діяльності Ragtime-B полягає в перехопленні даних іноземних урядів, що проходять через територію США. Ragtime-C має відношення до боротьби з ядерною загрозою.

Четвертим варіантом є Ragtime-P, що реалізується в рамках Патріотичного Акту (Patriot Act). Цей закон було прийнято у 2001 році після терактів 11 вересня і дає уряду широкі повноваження щодо нагляду за громадянами. Згідно з судовими документами, що втекли, американська телекомунікаційна компанія Verizon була зобов'язана щодня надавати АНБ розмови користувачів. У рамках Ragtime такі дані передавали спецслужбі десятки компаній.

Окрім чотирьох вищезгаданих варіантів існують і інші версії Ragtime. Згідно з документами, виявленими дослідником безпеки Крісом Вікері (Chris Vickery) на віртуальному жорсткому диску АНБ, всього існує 11 варіантів програми, у тому числі Ragtime-BQ, F, N, PQ, S та T.

Остання версія називається Ragtime-USP. Термін USP широко використовується американською розвідувальною спільнотою і означає US person, тобто, громадянин США або постійний резидент. Американці захищені від стеження четвертим виправленням до Конституції. Тим не менш, Ragtime-USP передбачає збір даних не іноземців, а жителів США.

Початок використання програми відноситься до 2002 року. Вона є частиною більш масштабної програми STELLARWIND, в рамках якої збирання інформації здійснювалося без судового ордера. Після витоків у 2008 році докладних відомостей про масштаби STELLARWIND Конгрес США обмежив повноваження уряду щодо нагляду за громадянами.

Інші новини

Найкраща ціна