+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

У пакетний менеджер NPM 6.13 доданий інструмент для фінансування розробників

У пакетний менеджер NPM 6.13 доданий інструмент для фінансування розробників

Опубліковано випуск пакетного менеджера NPM 6.13, що входить у поставку Node.js і застосовується для поширення модулів на мові JavaScript. Особливістю нової версії стала поява команди "fund" та засобів для організації збору пожертв розробниками, що займаються супроводом пакетів.

У після встановлення будь-якого пакету NPM тепер виводить інформацію про кількість пов'язаних залежностей пакетів, мейнтейнери яких приймають пожертвування (для приховування подібної інформації передбачений прапор "--no-fund"). Виконавши команду "npm fund" користувач може отримати детальну інформацію про методи збору пожертвувань у кожній із залежностей до поточного проекту та отримати посилання на відповідні сервіси (Patreon, Librapay, OpenCollective та GitHub Sponsor тощо). Інформація про прийом пожертвувань визначається пакетом за допомогою нового поля "funding" у файлі package.json.

У серпні Feross Aboukhadijeh, автор NPM-пакету standard (близько 200 тисяч завантажень на тиждень) і платформи webtorrent, розмістив в репозиторії NPM модуль "funding", що виводить текстову рекламу після встановлення пакета. Для показу реклами в консолі модуль підставляв обробник у скрипт, що автоматично запускається після встановлення (post-install). Подібно пропонувалося монетизувати роботу мейнтейнерів пакетів (для участі в програмі монетизації потрібно було додати цей модуль залежно до свого пакету).

Після негативної реакції спільноти та появи думки, що монетизація у формі реклами принесе більше користі хорошим маркетологам, ніж хорошим розробникам, експеримент був згорнутий. Пізніше адміністрація NPM заборонила таку активність і пообіцяла блокувати пакети, що показують рекламу під час встановлення, в процесі виконання або на різних стадіях розробки. При цьому директор компанії NPM Inc, що займається розробкою NPM, пообіцяв створити робочу групу і виробити рішення для стимулювання мотивації роботи мейнтейнерів. Першим кроком стала реалізація команди "fund", але надалі не виключається створення власної платформи збору пожертвувань, яка також може виявитися корисною і для фінансування самого репозиторію NPM.

Інші новини

Найкраща ціна