+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

У кіберпросторі оголошено надзвичайний стан

У кіберпросторі оголошено надзвичайний стан

Президент США оголосив надзвичайний стан у кіберпросторі США — на підставі того, що в країні необмежено закуповується та використовується ІКТ-обладнання та сервіси іноземного походження, в яких можуть бути бекдори, залишені для шпигунства. Водночас президент наділив уряд США повноваженнями на власний розсуд забороняти такі закупівлі.

Заява міститься в указі про забезпечення безпеки ланцюжка постачання інформаційних та комунікаційних технологій та сервісів, який підписав президент.

В указі Трамп пояснює, що, за його даними, противники США нарощують створення та експлуатацію вразливостей в інформаційних та комунікаційних технологіях та сервісах, що використовуються у США. Причому йдеться про ті технології та сервіси, де зберігається конфіденційна інформація, або які підтримують цифрову економіку, а також критичну інфраструктуру та життєво важливі аварійні служби. Бекдори, пояснює Трамп, створюються з метою здійснення кіберзлочинних діянь, включаючи економічний та індустріальний шпигунство проти США.

Противники мають можливість займатися цим тому, що в США ніяк не обмежено закупівлю та використання технологій і сервісів, розроблених, вироблених або поставлених особами, підконтрольними юрисдикціям цих противників. Ситуацію, що склалася, Трамп характеризує як «незвичну та екстраординарну загрозу національній безпеці, зовнішній політиці та економіці США» і зазначає, що вона може мати «потенційно катастрофічний ефект».

Президент наголошує на важливості збереження відкритого інвестиційного клімату в ІКТ та американській економіці взагалі, але обговорює, що ця відкритість має перебувати в балансі з «необхідністю захистити нашу країну проти критичних загроз національній безпеці».

«У світлі цих розвідок я справжнім оголошую надзвичайний стан щодо цієї загрози», — підбиває підсумок Трамп. У своїх діях він посилається на закони США про міжнародні надзвичайні економічні повноваження та про національні надзвичайні ситуації.

Указ наділяє федеральний уряд США повноваженнями забороняти будь-яким американським особам придбання та використання ІКТ-обладнання та сервісів іноземного походження, якщо це створює ризики для національної безпеки США. Визначати, які закупівлі безпечні, а які ні, міністр торгівлі, консультуючись із міністром фінансів, держсекретарем, міністром оборони, генеральним прокурором, міністром національної безпеки, директором національної розвідки, головою Федеральної комісії зі зв'язку та іншими головами різних департаментів та відомств.

При цьому міністр торгівлі має право розробити якісь заходи, здатні пом'якшити ступінь ризику тієї чи іншої закупівлі. У цьому випадку закупівлю можна дозволити, навіть якщо без цих заходів її було б заборонено. Коли саме і яким способом слід припинити закупівлю у тієї чи іншої іноземної компанії, також вирішує міністр торгівлі.

Одночасно директору національної розвідки пропонується продовжити оцінку загроз для США, які несуть у собі іноземні ІКТ. Попередня оцінка має бути завершена протягом 40 днів із моменту підписання указу. Таку ж оцінку у співпраці з профільними відомствами має провести міністр національної безпеки, на що йому дається 80 днів. Згодом така оцінка повинна проводитись щороку.

Інші новини