+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

У Firefox 68 замість Awesome Bar планується включити нову реалізацію адресного рядка - Quantum Bar

У Firefox 68 замість Awesome Bar планується включити нову реалізацію адресного рядка - Quantum Bar

У Firefox 68, випуск якого намічений на 9 липня, замість Awesome Bar планується включити нову реалізацію адресного рядка - Quantum Bar. З точки зору користувача, за невеликими винятками, все залишилося як раніше, але начинки повністю перероблені і код переписаний із заміною XUL/XBL на стандартний Web API.

Нова реалізація істотно спрощує процес розширення функціональності (підтримується створення доповнень у форматі WebExtensions), знімає жорсткі прив'язки до підсистем браузера, дозволяє легко підключати нові джерела даних, має більш високу продуктивність і чуйність інтерфейсу. З помітних змін у поведінці наголошується лише на необхідності використання комбінацій Shift+Del або Shift+BackSpace (раніше працювало без Shift) для видалення записів історії перегляду з результату підказки.

Надалі очікується процес поступової модернізації оформлення адресного рядка. Вже доступні макети, в яких відображені деякі ідеї щодо подальшого розвитку. Здебільшого зміни стосуються відточування дрібниць та зручності роботи. Наприклад, пропонується при фокусі збільшувати розмір адресного рядка з виведенням підказок у міру введення в блоці підігнаному під цей розмір без використання всієї ширини екрана.

У пропонованих у міру введення результатів пошуку планується виділяти не введений користувачем текст, а пропоновану частину пошукового запиту. Firefox також запам'ятовуватиме стани адресного рядка при введенні та повертатиме його після зміщення фокусу поза адресним рядком (наприклад, список рекомендацій раніше губився після тимчасового переходу до іншої вкладки, а зараз відновлюватиметься при поверненні). Для піктограм додаткових пошукових движків пропонується додати пояснення, що спливають.

На майбутнє також заплановано кілька експериментів для оцінки доцільності реалізації деяких нових ідей:

  • Відображення при активації адресного рядка (до початку введення) 8 найпопулярніших сайтів із Activity Stream;
  • Заміна пошукових кнопок-перемикачів на ярлики для відкриття пошукової системи;
  • Видалення окремого рядка пошуку зі сторінок Activity Stream та стартового екрана приватного режиму;
  • Виведення контекстних підказок щодо роботи з адресним рядком;
  • Перехоплення специфічних для Firefox пошукових запитів для виведення пояснень щодо функціональності браузера.

Інші новини