+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

У найближчому оновленні Windows 10 файловий менеджер Провідник відкриватиме кожну папку в окремому процесі

У найближчому оновленні Windows 10 файловий менеджер Провідник відкриватиме кожну папку в окремому процесі

В оновленні Windows 10 версії 1903, вихід якого намічений на квітень 2019 року, кожній відкритій користувачем у новому вікні папці за умовчанням відповідатиме окремий процес «Провідника». Це дозволить уникнути закриття всіх вікон із папками у разі екстреного завершення роботи стандартного файлового менеджера Windows.

У найближчому оновленні операційної системи Windows 10 стандартний файловий менеджер «Провідник» за промовчанням відкриватиме кожну папку в окремому процесі, повідомляє ресурс Softpedia.com. Таким чином, при одночасної роботі з кількома папками в окремих вікнах, «зависання» та подальше примусове завершення процесу «Провідник» перестане призводити до закриття відразу всіх вікон програми. В результаті користувачеві не доведеться знову відкривати безліч папок, що, ймовірно, зробить його роботу більш комфортною.

Корисний «твік» має з'явитися у майбутньому глобальному оновленні Windows 10 версії 1903 з індексом 19H1, що очікується у квітні 2019 р. Він уже доступний учасникам програми попередньої оцінки оновлень Windows — Insider Preview.

Схожим чином, до речі, працює браузер Google Chrome – для кожної нової вкладки створюється окремий процес. Такий підхід дозволяє уникати повного «зависання» Chrome у разі виникнення проблем із вмістом однієї із вкладок.

Щоб самостійно активувати функцію запуску окремого процесу провідника для кожної папки, що відкривається в новому вікні, користувачеві необхідно в «Провіднику» перейти в меню «Файл» і вибрати «Змінити параметри папок та пошуку». Потім у вікні на вкладці «Вид» у секції «Додаткові параметри» встановити прапорець навпроти пункту «Запускати вікна з папками в окремому процесі». Після цього зміни необхідно підтвердити за допомогою натискання кнопки «ОК».

В результаті активації функції процес «Провідник» у диспетчері завдань можна буде розгорнути, клацнувши лівою кнопкою миші по зображенню стрілки. Список, що розкривається в результаті, містить у собі перелік всіх відкритих на даний момент вікон «Провідника».

Крім описаного вище поліпшення Microsoft не без допомоги користувачів-ентузіастів також протестувала ряд функцій, які можуть з'явитися у фінальній версії Windows 10 збірки 1903, наприклад, підтримку тим самим "Провідником" файлових систем Linux. Однак, за словами представників Microsoft, нова можливість поки що знаходиться на ранній стадії розробки, що сильно знижує ймовірність її появи у весняному збиранні.

На додаток до підтримки «Провідником» файлової системи Linux Microsoft може додати до Windows так звану пісочницю. Вона потребує запуску сумнівних програм і перегляду не менш підозрілих документів у повністю безпечному середовищі, без ризику для самої ОС та інформації, що зберігається в пам'яті комп'ютера. Для цього "пісочниця" створює тимчасове віртуальне оточення Windows 10 на ПК.

Крім того, в ОС планується впровадити систему захисту від оновлень, що призводять до збоїв у роботі Windows. Механізм роботи простий – якщо патч викликає появу «синього екрану смерті», він буде заблокований згодом видалено, а система автоматично відкотиться до стабільного стану.

Не можна виключати і появи у весняному складанні Windows 10 оновленого Edge. Фірмовий браузер Microsoft повинен остаточно «переїхати» на новий для себе двигун Chromium (використовується в більшості популярних оглядачів, включаючи Google Chrome та «Яндекс.браузер»). Бета-версія оглядача, що потрапила в інтернет, виявила присутність в ньому функцій, недоступних в оригінальному браузері на движку EdgeHTML, і показала стабільну і швидку роботу під Windows 10.

Нарешті, у квітні 2019 р. Windows 10 може втратити головну «фішку» дизайну. Мова, звичайно ж, йдеться про «живі плитки» (live tiles) в меню «Пуск». Відмова від «живих плиток» поверне головне меню за Windows 7 і навіть Windows XP. У ньому відображатимуться лише нещодавно запущені програми, кнопки швидкого доступу до документів та параметрів ОС та повний список усіх встановлених програм.

З квітня 2018 р. кількість машин на Windows 7, колись найпопулярнішою у світі ОС для ПК, повільно, але неухильно скорочується при одночасному зростанні числа пристроїв із Windows 10 «на борту». У листопаді 2018 р. «десятка», нарешті, змогла обігнати «сімку», оновлення безпеки для якої після 2020 р. Microsoft поставлятиме виключно на платній основі.

За даними аналітичного сервісу Netmarketshare, на березень 2019 р. частка Windows 7 серед усіх ОС для ПК у світі становить 36,52% (падіння на 2 п. п. порівняно з показниками на лютий 2019 р.) проти 43, 62% (приріст на 3 п. п. щодо лютневого результату) у Windows 10. Windows 8.1, як і раніше, займає третє місце з 4,13-відсотковою. часткою.

Інші новини