+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Три бази даних Пентагону, в якій було зібрано близько 1,8 млрд записів із соціальних мереж та форумів по всьому світу, опинилася у відкритому доступі через помилки в налаштуваннях хмари

Три бази даних, в яких були зібрані результати моніторингу соціальних медіа та форумів по всьому світу, виявилася на якийсь час у відкритому доступі. База належить, зважаючи на все, міністерству оборони США. Наразі доступ до неї перекрито, але скільки вона залишалася загальнодоступною, невідомо.

Три нетаємні бази

Три бази даних Пентагону, в якій було зібрано близько 1,8 млрд записів із соціальних мереж та форумів по всьому світу, опинилася у відкритому доступі через помилки в налаштуваннях хмари Amazon S3. Єдине обмеження на доступ полягало в необхідності мати обліковий запис в Amazon, у тому числі безкоштовний. Такі облікові записи можуть зареєструвати всі бажаючі.

Бази, виявлені дослідником безпеки компанії UpGuard Крісом Вікері (Chris Vickery), мали характерні назви — "centcom-backup", "centcom-archive" та "pacom-archive". Centcom – це Центральне командування збройних сил США, а Pacom – їхній Тихоокеанський штаб.

Бази даних не містили жодних секретних чи конфіденційних відомостей. По суті, це були лише масивні добірки публікацій з відкритих джерел, які супроводжуються деякими відомостями про авторів публікацій.

Більшість записів, датовані проміжком між 2009 і 2017 рр., були представлені арабською, англійською та фарсі. Інцидент стався у вересні 2017 р., але стало відомо про нього лише зараз.

DataMining — нічого загрозливого

Як зазначив Кріс Вікері, зважаючи на все, ці текстові масиви використовувалися для розробки та аналізу даних на користь розвідки: Вікері вказує, що з цими масивами працювала компанія VendorX, колишній підрядник Пентагону, розробник інструментарію для аналізу великих даних.

Такий аналіз у пошуках певних знань та виявлення закономірностей — рутинна робота як для державних структур, так і для комерційних. У ній самій немає нічого протизаконного, тим більше, що всі ці дані надійшли із відкритих джерел. Однак викликає питання брак контролю з боку військових за діями своїх підрядників, що може мати низку небезпечних наслідків.

Інші новини

Найкраща ціна