+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Trend Micro попереджає про загрози в кіберспорті та ігровій індустрії

Trend Micro попереджає про погрози в кіберспорті та ігровій індустрії

Trend Micro Incorporated, світовий лідер у галузі рішень для забезпечення кібербезпеки, опублікувала звіт Cheats, Hacks and Cyberattacks: Threats to the Esport Industry in 2019 and Beyond, присвячений загрозам у сфері кіберспорту та ігрової індустрії. Автори звіту пояснюють, чому учасники ігрової індустрії стали мішенню для кіберзлочинців, а також діляться результатами дослідження погроз та варіантами атак на кіберспортсменів, розробників та видавців ігор, організаторів та спонсорів турнірів.

Автори зазначають, що за даними Сіракузького університету, кіберспортивні змагання в США випереджають за кількістю глядачів решту спортивних трансляцій, поступаючись лише NFL. Сукупний призовий фонд кіберспортивних турнірів у 2018 році досяг 150 млн. дол. доларів, збільшившись на 35% порівняно з 2017 роком. Переможці International 9, найбільшого ігрового турніру 2019 року з Dota 2, отримали понад 30 млн доларів США, зафіксувавши рекорд із призових виплат в рамках одного кіберспортивного заходу. Не дивно, що такі гроші привертають увагу не лише гравців, а й кіберзлочинців, які користуються популярністю галузі для незаконного збагачення.

Об'єктами атак стають професійні гравці, розробники ігор та організатори змагань, спонсори та рекламодавці, а також глядачі та відвідувачі кіберспортивних турнірів. Атакуючи професійних гравців, зловмисники блокують їхні профілі за допомогою шифрувальників-вимагачів і вимагають викуп, крадуть та перепродають ігрові облікові записи на кіберзлочинних форумах. За даними дослідження, пропозиції продажу викрадених ігрових акаунтів не менш популярні, ніж дані банківських карток. Розробники ігор стають метою для фішингових кампаній, в результаті яких можуть бути захоплені сервери, викрадено облікові записи елітних гравців, а сама гра – скомпрометована та використана для нелегальних ставок. Ігрові турніри та власники ігрових сервісів стають мішенню для DDoS-атак. Наприклад, у 2015 році DDoS-атака обрушилася на інфраструктуру кібертурніру International з Dota 2 із призовим фондом в 18 млн. доларів США, створивши серйозні складності його організаторам.

Як інші проблеми, пов'язані з кіберспортом, автори звіту відзначають програмні та апаратні чити, буст акаунтів, експлуатацію вразливостей ігрових серверів та нелегальні ставки на кіберспорт. Найбільш популярними різновидами програмних читів автори дослідження називають ботів для автоматичного прицілювання (aimbots) та хакі, що дозволяють ходити крізь стіни (wallhacks). Аналітики виявили на одному з андерграундних форумів аймбот вартістю 1500 доларів. Апаратні чіти дозволяють отримувати відомості про розташування інших гравців та іншу стратегічно та тактично значиму інформацію за допомогою плат розширення PCI-E, міні-комп'ютерів Raspberry Pi та іншого обладнання.

Наприкінці автори звіту дають прогнози щодо подальшого розвитку загроз, націлених на кіберспорт та кіберспортсменів. Вони впевнені, що починаючи з 2019 року слід очікувати значного зростання кількості кібератак на ігрову спільноту, причому об'єктами нападу стануть не лише гравці, а й розробники, організатори та спонсори кібертурнірів. У зв'язку з цим критично важливим стає питання захисту даних гравців та забезпечення кібербезпеки під час проведення турнірів, вивчення тактики кіберзлочинців та способів організації протидії.

Про компанію Trend Micro

Trend Micro Incorporated, світовий лідер у галузі рішень для кібербезпеки, допомагає зробити безпечним обмін цифровою інформацією у всьому світі. Наші інноваційні рішення для домашніх користувачів, підприємств та держструктур забезпечують багаторівневу безпеку центрів обробки даних, хмарних інфраструктур, мереж та кінцевих точок. Всі наші продукти працюють у тісному взаємозв'язку один з одним для безперешкодного обміну даними про загрози та забезпечення швидкого та якісного захисту з централізованим управлінням. Понад 6000 співробітників з 50 країн і найпередовіша система виявлення та дослідження загроз Trend Micro допомагають організаціям забезпечувати безпеку мережної інфраструктури.

Інші новини