+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Типи комп'ютерного піратства, залежно від методів.

Типи комп'ютерного піратства, залежно від методів, що використовуються.

Під комп'ютерним піратством зазвичай мається на увазі порушення авторських прав на програмне забезпечення. У наші дні величезна кількість користувачів так чи інакше виявляються "посібниками" комп'ютерних піратів. Так, користувачі, які люблять копіювати і розповсюджувати неліцензійні, піратські програми, повинні розуміти, що своїми діями вони завдають матеріальних збитків творцям ПЗ. Комп'ютерне піратство буває різних типів, залежно від методів, що використовуються.

  • Софтліфтінг (soft-lifting) – коли одне ліцензійне ПЗ встановлюють відразу на кілька комп'ютерів, порушуючи умови угоди. Цей вид піратства поширений не тільки в компаніях та організаціях, але навіть у ВНЗ та школах.
  • Нелімітований клієнтський доступ - коли на серверах організації створюють копії ліцензійного ПЗ, тим самим надаючи вільний доступ до ПЗ клієнтам фірми. В результаті клієнти отримують повний доступ до ПЗ всередині корпоративної мережі. Це пряме порушення угоди, яка, на жаль, практикується все частіше і частіше.
  • Завантаження ПЗ на вінчестер – якщо компанія або організація займається продажем комп'ютерів із заздалегідь встановленим ПЗ, такі дії також кваліфікуються як піратство, причому серйозне. Тим не менш, з метою збільшення числа клієнтів все більше компаній займаються цією справою. Тому, купуючи комп'ютер, обов'язково розпитайте продавця про встановлене на комп'ютері програмне забезпечення.
  • Піратство щодо програм OEM/розукомплектування. OEM (Original Equipment Manufacturer)-програми легальні лише за продажу разом із певним обладнанням. Якщо ці програми копіюються та продаються окремо від цього обладнання, такі дії порушують контракт дистрибуції між постачальником обладнання та видавцем програмного забезпечення. Близький термін «розукомплектування» ("unbundling") відноситься до акту продажу програм окремо, коли ці програми можуть продаватися легально тільки в комплекті з іншими продуктами. Програми з маркуванням "не для перепродажу" часто є саме такими "комплектними" додатками.
  • Комерційне використання некомерційного програмного забезпечення. Використання програмного забезпечення з освітньою (академічною) або обмеженою комерційним використанням ліцензією на порушення умов ліцензії на це програмне забезпечення є однією з форм програмного забезпечення піратства. Компанії-розробники софту часто випускають спеціальне некомерційне програмне забезпечення, орієнтоване на певну аудиторію. Наприклад, багато виробників програмного забезпечення продають академічні версії своїх продуктів загальноосвітнім школам, університетам та іншим освітнім установам. На таке програмне забезпечення в більшості випадків надаються значні знижки у зв'язку з напрямком діяльності та просвітницьким статусом таких організацій.
  • Підробка. Підробка або виготовлення контрафактної продукції – це тиражування нелегальних копій ліцензійного програмного забезпечення, яке здійснюється таким чином, щоб спробувати видати нелегальну копію за юридично чисту копію, виготовлену чи авторизовану офіційним видавцем.
  • Піратство з використанням дисків CD\DVD. Це незаконне копіювання програмного забезпечення за допомогою технологій запису даних на диски. Ця форма піратства має місце, коли хтось отримує копію програмного продукту, потім робить її копію або копії для поширення серед своїх друзів або для перепродажу. Хоча поняття дискового піратства та виготовлення контрафактної продукції трохи перетинаються, у цьому випадку немає спроби видати незаконну копію за легальний екземпляр – на дисках можуть бути написи від руки, а документації може бути зовсім. Як тільки обладнання для запису дисків стало відносно недорогим, програмна індустрія була вражена цією новою формою піратства кінцевих користувачів.
  • Інтернет-піратство. Інтернет-піратство – це розміщення комерційних програмних продуктів (тобто програм, які не є суспільним надбанням чи суб'єктом вільного розповсюдження) в Інтернеті, щоб будь-яка людина могла завантажувати або копіювати це комерційне програмне забезпечення з використанням будь-якої інтернет-служби. Інтернет-піратство також включає відкриття доступу до контрафактного софту або виставлення його на продаж через Інтернет

Інші новини