+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

TIOBE: Python демонструє швидке зростання індексу в рейтингу мов програмування

TIOBE: Python демонструє швидке зростання індексу в рейтингу мов програмування

Через три-чотири роки Python замінить C і Java, ставши найпопулярнішою мовою програмування. Такого висновку дійшли укладачі індексу TIOBE, який оцінює популярність різних мов. Індекс розраховується в ході аналізу результатів пошукових запитів, які містять назву мови, на таких порталах як Google, Blogger, Wikipedia, YouTube, Baidu, Yahoo!, Bing, Amazon і т.д.

Зараз Python займає третє місце в рейтингу TIOBE з показником 8,5%. Аналітики відзначають, що це найвищий бал Python за весь час його перебування у рейтингу. Результат показав річне зростання на 2,77%. Зараз Python поступається тільки Java і C, показники яких дорівнюють 15% і 13,3% відповідно.

У першу десятку рейтингу також входять C++, Visual Basic .NET, C#, JavaScript, PHP, SQL та Assembly.

На даний момент у популярній системі питань та відповідей про програмування Stack Overflow задається більше питань про Python, ніж про Java, який лідирував до цього. У 2018 р. Stack Overflow поставив Python на сьоме місце серед найпопулярніших мов програмування, написання скриптів та розмітки, причому у цьому списку Python випередив мови C#, Ruby та PHP.

Дослідження, проведене серед 12 млн ІТ-фахівців компанією Skillsoft, показало, що загальний час тренування Python розробниками зріс у 2018 р. на 20% порівняно з попереднім роком і склав 200 тис. годин. Профільний ресурс CodingDojo поставив володіння Python на друге місце у списку найпопулярніших роботодавцями навичок розробника.

Основною причиною зростання популярності Python укладачі TIOBE вважають розквіт, який переживає зараз розробка ПЗ. Ця сфера приваблює велику кількість новачків, для яких Java є занадто докладною мовою.

«Щоб повністю зрозуміти та запустити просту програму, таку як Hello world на Java, вам необхідно знати класи, статичні методи та пакети. C це трохи простіше, але тоді ви зіткнетеся з явним управлінням пам'яттю. У Python це лише один рядок», — пояснюють аналітики.

Важливим фактором зростання популярності Python стало те, що компанії типу Netflix використовують цю мову скрізь, де тільки можливо, для створення алгоритмів рекомендацій, управління мережами розповсюдження контенту та автоматизації функцій безпеки. Сам по собі Python стає більш гнучким і корисним завдяки популярним бібліотекам, таким як TensorFlow і Numpy.

Інші новини