+38/050/370-3627
+38/067/502-3306
+38/044/257-2444
Новини

TeamCity 2017.2: Docker, .NET CLI, композитні білди та покращення в Kotlin DSL

100 білд конфігурацій

Після оновлення до версії 2017.2 усі користувачі TeamCity Professional будуть приємно здивовані - замість стандартних 20 білд-конфігурацій TeamCity тепер надає 100! Це доступно абсолютно безкоштовно для кожного користувача версії 2017.2. Жодних підводних каменів. Для незнайомих з термінологією, білд-конфігурація (build configuration) у TeamCity – це те саме, що й job у термінах Jenkins.

Docker

У 2017.2 офіційно з'явилася першокласна підтримка Docker.

Docker Build Runner

З додаванням нового Docker білд-раннера з'явилася можливість збирати образи Docker як окремий крок збірки. Як тільки TeamCity виявить dockerfile у вашому репозиторії, він автоматично запропонує вам додати крок Docker Build.

Docker Compose Runner

Запускає сервіси Docker Compose на старті білда та зупиняє їх, коли білд закінчується.

Docker Wrapper

Дозволяє запускати інші білд-раннери (наприклад, Gradle, Maven, Ant або будь-який command line) в окремому Docker-контейнері.

Docker Support Build Feature

 

Для кожного білда, який виконує будь-які пов'язані з Docker дії, можна включити білд фічу Docker Support. Це додасть додаткову вкладку Docker на сторінку білда, а також дозволить:

  • очищати образи Docker, опубліковані білдом в Docker registry, якщо видаляється сам білд, який їх опублікував;
  • включити автоматичну автентифікацію в Docker registry перед стартом білда.

Підтримка .NET CLI

У 2017.2 реалізовано підтримку тулчейна .NET CLI для збору .NET Core проектів прямо з коробки. Фактично, ми сильно переробили та включили до дистрибутиву популярний плагін .NET CLI, і тепер немає необхідності встановлювати його окремо.

Що до нього входить:

  • Особливий білд-раннер .NET CLI
  • Автоматичне розпізнавання білд-кроків за наданою URL
  • Виявлення .NET CLI на білд-агентах
  • Ієрархічна вистава білд-логу
  • Репортинг тестів, помилок компіляції та інших проблем збирання в режимі реального часу
  • Аналіз покриття коду за допомогою JetBrains dotCover

Композитні білди

З'явився новий тип білд конфігурацій – композитний білд. Композитні білди агрегують результати кількох білдів, пов'язаних один з одним через snapshot-залежності, і відображають їх як єдиний білд. Вони дають єдине уявлення всього ланцюжка білдів, показуючи загальний прогрес, оповіщення про тести, що впали, проблеми з білдами, а також відображають усі артефакти.

Композитний білд не займає агента і показується як виконуваний, як тільки запустилася одна з його залежностей. Зокрема, це дозволяє вам суттєво зменшити кількість конфігурацій на дешборді, прибравши залежності та залишивши там лише композитні конфігурації.

Deployment білди

Тепер ви можете позначати білд-конфігурації, які виконують deployment-завдання як deployment. В результаті білди, від яких такі конфігурації залежать, отримають секцію Deployments, де можна легко запромовити поточний білд у вибране оточення.

Автоматичний апгрейд

Оновлювати сервер стало набагато простіше. TeamCity самостійно перевіряє наявність нової версії та повідомляє про її появу системному адміністратору. Автоматично здійснюється перевірка ліцензії, а також надається можливість в один клік запустити процедуру апгрейду.

Дефолтні та множинні шаблони

З'явилася можливість встановлювати стандартні шаблони для всіх білд-конфігурацій у проекті. Це дозволяє легко впроваджувати зміни одразу у всі білд-конфігурації проекту, змінивши лише один шаблон. Також додано можливість прикріплювати білд-конфігурації до кількох шаблонів одночасно.

Kotlin DSL: редагований UI

Якщо раніше при включенні зберігання налаштувань проекту у форматі Kotlin DSL адмінський UI переходив у режим read-only, то зараз це обмеження усунуто. Налаштування проектів та білд-конфігурацій залишаються доступними для редагування одночасно з увімкненим DSL (можливістю визначати їх у коді). При цьому зміни, зроблені через веб-інтерфейс, перетворюються на патчі на Kotlin, які додаються до певного місця під проектом у VCS репозиторії.

Покращене керування плагінами

Керувати плагінами також стало зручніше – в панелі адміністратора з'явився список встановлених плагінів, за допомогою якого можна вимикати або видаляти існуючі плагіни, а також додавати нові. При додаванні плагіна TeamCity запропонує перезапуск сервера з UI. Завантажити останню версію TeamCity 2017.2 можна із сайту JetBrains. Зауваження та пропозиції щодо нової версії залишайте в баг-трекері JetBrains.

Також можна спробувати всі нові фічі без завантаження та встановлення сервера, за допомогою TeamCity TestDrive – безкоштовного тест-драйву TeamCity у хмарі.
Нагадуємо, що ви можете користуватися TeamCity без обмежень за часом та функціональністю безкоштовно. Якщо вам раптом перестане вистачати трьох агентів і 100 білд-конфігурацій, або ви захочете спілкуватися з нашою службою підтримки поштою, завжди можна придбати Enterprise ліцензію, попередньо отримавши пробну версію на 60 днів.

Інші новини