+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Фахівці компанії «Доктор Веб» досліджували троянця-бекдор для Linux

Більшість троянців-бекдорів загрожує ОС Windows, проте деякі можуть працювати на пристроях під керуванням Linux. Саме такого троянця дослідили у жовтні 2016 року фахівці компанії «Доктор Веб».

Шкідлива програма отримала назву Linux.BackDoor.FakeFile.1, і поширюється вона, судячи з низки ознак, в архіві під виглядом PDF-файлу, документа Microsoft Office або Open Office.

Під час запуску троянець зберігає себе в папку .gconf/apps/gnome-common/gnome-common, розташовану в домашній директорії користувача. Потім у папці, з якої був запущений, він шукає прихований файл з ім'ям, яке відповідає своєму імені, після чого переміщає його на місце виконуваного файлу. Наприклад, якщо ELF-файл Linux.BackDoor.FakeFile.1 мав ім'я AnyName.pdf, він шукатиме прихований файл з ім'ям .AnyName.pdf, після чого збереже його замість оригінального файлу командою mv. AnyName.pdf AnyName.pdf. Якщо документ відсутній, Linux.BackDoor.FakeFile.1 створює його і потім відкриває у програмі gedit.

Після цього троянець перевіряє ім'я дистрибутива Linux, який використовується на пристрої, що атакується: якщо воно відрізняється від openSUSE, Linux. BackDoor.FakeFile.1 записує у файли /.profile або /.bash_profile команду для власного автоматичного запуску. Потім він витягує зі свого файлу і розшифровує конфігураційні дані, після чого запускає два потоки: один обмінюється інформацією з керуючим сервером, другий стежить за тривалістю з'єднання. Якщо троянцю не надходило команд більше 30 хвилин, з'єднання розривається.

Для своєї роботи Linux.BackDoor.FakeFile.1 не вимагає привілеїв root, він може виконувати шкідливі функції з правами поточного користувача, імені облікового запису якого він був запущений. Сигнатура троянця додана до вірусних баз Dr.Web, тому він не становить небезпеки для користувачів антивірусу «Доктор Веб»

Інші новини

Найкраща ціна