+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Спеціалісти Eset виявили нове сімейство троянів-завантажувачів, які проникли в Google Play під виглядом легітимних програм.

Фахівці Eset виявили нове сімейство троянів-завантажувачів, які проникли в Google Play під виглядом легітимних програм. Щоб уникнути виявлення, шкідливі програми використовують багатоступінчасту архітектуру, шифрування та просунуті механізми маскування.

Після завантаження та встановлення програми не запитують «зайві» права та виконують очікувані дії. Шкідлива активність залишається невидимою для користувача та здійснюється у чотири етапи.

На перших двох етапах на пристрої у фоновому режимі проводиться розшифровка та виконання двох компонентів, що входять до складу завантаженої з Google Play програми.

На третьому етапі шкідлива програма приховано завантажує іншу програму, перейшовши закодованою URL-адресою. Після п'ятихвилинної затримки користувачеві пропонується встановити завантажений додаток – він маскується під популярний софт (наприклад, Adobe Flash Player) або неіснуючу програму з назвою (Android Update або Adobe Update). Його завдання – розшифрувати та виконати останній, четвертий компонент та отримати права, необхідні для його роботи.

Троян-завантажувач дозволяє заражати пристрої будь-якою шкідливою програмою на вибір атакуючих. Поки що як четвертий компонент виступає мобільний банкер або шпигунське ПЗ. Зокрема фахівці Eset спостерігали установку на заражений пристрій банківського трояна MazarBot. Після завантаження він виводить на екран підроблені форми авторизації для крадіжки логінів та паролів від онлайн-банку або даних банківських карток.

У Google Play виявлено вісім програм із функціями трояна-завантажувача. Після попередження фахівців Eset програми видалені з магазину.

Eset рекомендує перевіряти рейтинги програм та відгуки інших користувачів, а також використовувати надійні антивірусні продукти для захисту мобільних пристроїв.

Антивірусні продукти Eset детектують загрозу як Android/TrojanDropper.Agent.BKY.

Інші новини

Найкраща ціна