+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Відбувся реліз web-фреймворку Django 3.0

Відбувся реліз web-фреймворку Django 3.0

Відбувся реліз web-фреймворку Django 3.0, призначеного для розробки веб-додатків. Гілка Django 3.0 віднесена до категорії випусків зі звичайним терміном підтримки і отримуватиме оновлення до квітня 2021 року. LTS-гілка 2.22 підтримуватиметься до квітня 2022 року, а гілка 1.11 до квітня 2020 року. Підтримка гілки 2.1 припинена.

Ключові покращення:

  • Надано підтримку роботи в асинхронному режимі з виконанням у формі ASGI-додатка. Програмний інтерфейс ASGI (Asynchronous Server Gateway Interface) розроблений як заміна WSGI, націлена на забезпечення взаємодії серверів, фреймворків та додатків, що підтримують роботу в асинхронному режимі. Підтримка запуску з використанням WSGI збережена, а пов'язаний з асинхронним режимом код включаються лише при запуску в оточення на базі ASGI.

    Для асинхронного режиму реалізовано окремий цикл обробки подій (event loop), у якому не допускається виклик коду, позначеного як "async unsafe". До такого коду віднесено, наприклад, операції з СУБД (ORM), які не можна використовувати в асинхронному контексті (у цьому випадку виводитиметься помилка SynchronousOnlyOperation) і слід виносити в окремий синхронний потік.

  • Додано спеціалізовані типи TextChoices, IntegerChoices і Choices, які можна використовувати для визначення текстових і цілісних полів у моделі
  • Додано можливість вказівки виразів, що виводять BooleanField, безпосередньо у фільтрах QuerySet без їх попереднього анотування, перед застосуванням для фільтрації анотацій.
  • Забезпечено офіційну підтримку СУБД MariaDB 10.1 і новіших випусків.
  • Для PostgreSQL реалізований клас ExclusionConstraint для використання обмежень на базі вираження EXCLUDE;
  • Припинено підтримку Python 3.5.

Інші новини