+38/050/370-3627
+38/093/220-0872
+38/044/257-2444
Новини

Software AG анонсувала новий реліз платформи ARIS

Software AG анонсувала новий реліз платформи ARIS

Software AG анонсувала новий реліз власної платформи ARIS (версія 10 SR8). Оновлення функціоналу зазнали відразу чотири її компоненти: Process Design & Methodology, Process Mining, Connect/Cloud та Aware.

Головна відмінність нового релізу – повна переробка середовища моделювання процесів: воно стало максимально простим та «інтелектуальним». «Розумне середовище моделювання намагається безперервно, крок за кроком, вгадувати, якою буде наступна дія архітектора і підлаштовується під нього. Завдяки цьому архітектор може робити всі потрібні йому дії в один клік і таким чином конструювати свою модель, не відволікаючись на верстку», – зазначив старший менеджер з продуктової лінійки ARIS. Розробники виділили шість ключових особливостей розумного середовища моделювання.

Перша особливість – це інтелектуальне позиціонування об'єктів. Розумне середовище моделювання запам'ятовує типові параметри, які архітектор задає будівельним блокам процесу, що моделюється, і при повторному створенні об'єктів намагається «вгадати» потрібний набір параметрів. Тому додавати нові об'єкти вище, нижче, ліворуч або праворуч існуючого об'єкта тепер можна в один клік. Для цього потрібно навести курсор на маленьку блакитну «бульбашку» з потрібного боку і клацнути в панелі швидкого доступу по об'єкту. Він виявиться там, де треба, на стандартному віддаленні від вихідного, з правильним розміром рамки та з правильними полями для тексту.

Друга ключова особливість – це панель швидкого доступу, що самонавчається. Система запам'ятовує об'єкти, якими користуються найчастіше, і заповнює цими об'єктами панель швидкого доступу. Вміст панелі автоматично оновлюється під час кожної зміни контексту.

Третя особливість – сполучні лінії в один клік. Якщо затиснути мишу на потрібній стороні одного об'єкта і потім відпустити її на потрібній стороні іншого, то система сама намалює потрібну лінію, що ідеально оминає попутні об'єкти. Також можна одночасно створювати новий об'єкт, і нову сполучну лінію. Для цього потрібно затиснути мишу на відповідному об'єкті панелі швидкого доступу, перемістити курсор у потрібне місце та відпустити.

Під четвертою особливістю розуміється інтелектуальна вставка та видалення об'єктів. Щоб вставити новий об'єкт між двома вже існуючими та взаємопов'язаними, достатньо помістити цей об'єкт на сполучну лінію. Система сама звільнить йому простір, розсунувши сусідні об'єкти, сама видалить старе з'єднання і створить нові. При видаленні об'єкта обірвані з'єднання видаляються і автоматично створюється нове.

П'ятою особливістю розробники назвали спрощене перемикання символів. Для цього необхідно натиснути на іконку з шестернею, розташовану в правому верхньому куті поточного об'єкта, і вибрати потрібний символ.

До шостої особливості віднесено розширену підтримку технології Drag & Drop. Для того щоб до робочого місця додати новий об'єкт, тепер потрібно просто перемістити його мишкою або з бічної панелі, або з панелі швидкого доступу. Розумне середовище моделювання сама подбає про те, щоб він розташувався, не порушивши структури вже намальованої моделі.

До покращень ARIS Connect/Cloud відносяться: міні-факт-листи (детальна інформація про об'єкт безпосередньо на діаграмі, з можливістю налаштування через UI та XML),

автопрокрутка на діаграмах (при переході до об'єкта, який знаходиться з краю екрана, він автоматично центрується), повноекранна навігація (при деталізації об'єкта тепер немає примусового виходу з повноекранного режиму) та доступ до таблиць (раніше з таблицями можна було працювати тільки через товстого клієнта). Зміни в ARIS Process Mining включають можливість завантаження логів подій для PPM-процесів, що відновлюються, через веб-інтерфейс без конфігурування спеціально навченою людиною.

Інші новини